Simon Dobbin: 2015’teki saldırıdan beş yıl sonra ölen futbol taraftarı Simon Dobbin’i öldürmekten şüphelenilen beş kişi tutuklandı | Futbol HaberleriSimon Dobbin: 2015'teki saldırıdan beş yıl sonra ölen futbol taraftarı Simon Dobbin'i öldürmekten şüphelenilen beş kişi tutuklandı | Futbol Haberleri

Bir maçtan eve dönerken saldırıya uğradıktan beş yıl sonra hayatını kaybeden futbol taraftarı Simon Dobbin’i öldürdüğü şüphesiyle beş kişi tutuklandı.

Cambridge United taraftarı Bay Dobbin, 21 Mart 2015’te Southend’deki maçtan eve dönerken yola koyulduktan sonra kalıcı beyin hasarıyla kaldı.

Yürüyemez ve konuşamaz haldeydi ve gece gündüz bakıma ihtiyacı vardı.

Bay Dobbin, 21 Ekim 2020’de Suffolk, Mildenhall’daki evinde 48 yaşında öldü.

Essex Polisi, tıbbi testlerin Bay Dobbin’in ölümü ile aldığı yaralar arasında doğrudan bir bağlantı olduğunu gösterdiğini söyledi.

Yaşları 27, 30, 34, 39 ve 45 olan beş şüpheli, Cuma sabahı ilçenin güneyindeki adreslerde tutuklandı.

Hepsi gözaltında tutuluyor ve cinayet şüphesiyle sorgulanacaklar.

Soruşturmayı yöneten Kent ve Essex Ciddi Suçlar Müdürlüğü’nden Müfettiş Stephen Jennings şunları söyledi: “Simon’ın ölümüyle ilgili soruşturmalar, Mart 2015’te saldırıya uğradığı gün Southend’de aldığı yaralarla doğrudan ve nedensel bir bağlantı gösterdi.

“Bu bulgular sonucunda Simon’ın ölümünü cinayet olarak değerlendirmeye başladık ve yeni bir soruşturma başlatıldı.

“Bu soruşturmanın bir parçası olarak, bu sabah cinayet şüphesiyle beş kişiyi tutukladık.

Tanık olarak kabul ettiğimiz bazı kişilerle de hesaplarını toplamak için konuşuyoruz” dedi.
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12631215/simon-dobbin-five-men-arrested-on-suspicion-of-murdering-football-fan-simon-dobbin-who-died-five-years-after-attack-in-2015

Yorum yapın

SMM Panel