Silksong nihayet Xbox Bethesda Games Showcase’de göründü, Haziran 2023’te piyasaya sürülecek


İçi Boş Şövalye: Silksong, geçen bir buçuk yılda hayal olmaktan başka bir şey değildi. Hayranlar Team Cherry’nin devamı için feryat ederken, sessizlikle karşılandılar.

Son bir buçuk yıldaki her video oyunu vitrin etkinliğinde, Silksong’u görmek için can atan hayranlarla dolu akış sohbetleri görüldü – bir çıkış tarihi duyurusu olmasa da, en azından geliştirmenin son aşamasının yaklaştığının garantisi.

youtube kapağı

Ancak artık zamanı geldi ve bekleyiş sona erdi. Hollow Knight: Silksong’un bir fragmanı nihayet Xbox Bethesda Games Showcase 2022’nin sahnesinde yayınlandı.

Xbox Creator Experience Başkanı Sarah Bond, daha sonra sergilenen tüm oyunların bundan bir yıl sonra çıkacağını açıkladı, bu da Hollow Knight: Silksong’un muhtemelen Haziran 2023’te çıkacağı anlamına geliyor.


Hollow Knight: Silksong, Birinci Günde Xbox ve PC Game Pass’e gelecek

Silksong, ilk olarak Şubat 2019’da, duyarlı bir böcek krallığında geçen, beğenilen bir bağımsız Metroidvania olan Hollow Knight’ın devamı olarak duyurulmuştu. Bu sefer, ana karakter, orijinal oyundan düşmana dönüşen bir müttefik olan Hornet. Silksong’un keşfedilecek yeni bir dünyası, savaşacak yeni düşmanları ve yeni bir orkestral müziği var.

Edge Magazine Aralık 2020’de Silksong’a yer verdiğinden beri, geçen bir buçuk yılda oyun hakkında resmi bir iletişim olmadı.

Uzun bir sessizliğin ardından Team Cherry, Xbox Bethesda Games Showcase’de yeni bir Silksong fragmanı sunmak için böcek dünyasının derinliklerinden çıktı. Lansman sırasında Xbox ve PC Game Pass’a geleceğini açıkladılar.

Yeni fragman, oyunun kahramanı Hornet’i iş başında sergiliyor. Fragman, aksiyon dolu oyunun ortasında birkaç anlamlı kelime kullandı: Hunt, Survive, Vanquish. Bu aynı zamanda orijinalin genel oyun döngüsü olmuştur.

Keşif de Hollow Knight deneyiminde önemli bir rol oynadı. Hallownest’in çeşitli bölgeleri, özellikle benzersiz müzik parçalarıyla birleştiğinde, görülmesi gereken bir manzaraydı.

BU GÖRÜNTÜYÜ BİR DAHA ASLA KULLANMAK ZORUNDA DEĞİLİZ SILKSONG İÇİN KİRAZ TAKIMINIZA TEŞEKKÜR EDERİZ

Silksong, umarız orijinalin büyüsünü yeniden yaratacaktır. Team Cherry’deki geliştiriciler tarafından daha önce belirtildiği gibi, temel oyunu tamamladıktan sonra çoğunlukla Silksong’un DLC alanlarında çalışıyorlardı.

Ekstra içeriği DLC olarak satacaklarından değil, tüm içeriği tek bir pakette paketlemek ve oynatıcıya aynı anda sunulan her şeyle başlatmak istediler. Orijinal, ana oyundan sonra sonraki DLC sürümlerini gördü, ancak hepsi ücretsizdi.

Hollow Knight: Silksong’un Haziran 2023’e kadar Xbox ve PC’de çıkması planlanıyor.


Summer Game Fest, duyurular ve ifşalar hakkında daha fazla bilgi edinmek için Sportskeeda’nın bununla ilgili kapsamına bir göz atın.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/esports/news-hollow-knight-silksong-finally-makes-appearance-xbox-bethesda-showcase-will-release-june-2023?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel