sıcak kahve sevenlere kötü haber!


sıcak kahve sevenlere kötü haber!

Araştırma için, 11 yıl boyunca, İngiltere ve Finlandiya’da 360.000’den gelen genleri karşılaştırdı ve 22 tür kanser geliştirme riskiyle fazlaydı.

Steve Burgess ve ekibin, özellikle DNA’sına bakmanın, kansere neden olan kahveden olmayı seçmeyi kolaylaştırdığını söylüyor.

Veriler, genetik olarak kullanımın daha yüksek olduğu düşünülen kahveyle ilgili yaklaşımla planlamak için üç kat daha fazla olduğun ortaya koyulmuş.

Başka hiçbir kanser türü için böyle bir bağlantı bulunamadı. Dr. Burgs, “İyi haber şu ki, kahve düzeyi oldukça kapsamlıdır” dedi.

Kahve severlerin yanı sıra sıradaki yedi genci tercih eden seçenek risk artırıcı. Bu, sıcak havanın kahvenin sunumundan, sıcak odaların neden tarafından yansıtıldığından kaynaklanabileceği konuşuluyor.

Dr. Burgess, “Kahve içme ile özofagus hastalıklarının tedavisinin en olası nedeni, boğazınıza azar azar sıcak sıvı sıvının bir miktarına yöneliktir” dedi.

Bilim adamlarında, yemek borusundaki önümüzdeki yazın tarafından yakılmasının, genlere olan bir zarar veren ve kansere neden olabileceğine inanılıyor. Ancak planlı bir şekildek için daha fazla kanıt vurguluyorlar.


Kaynak : https://www.cnnturk.com/saglik/sicak-kahve-sevenlere-kotu-haber

SMM Panel PDF Kitap indir