Shohei Ohtani, Houstons Astros’u geride bıraktı, LA Angels için atış yaparken dokuz vuruş yaptı


Shohei Ohtani, Major League Baseball’un Amerikan Ligi’ndeki En Değerli Oyuncunun kim olduğunu hatırlatmak için hiç zaman kaybetmedi.

Açılış Günü’nde Houston Astros’a karşı çıktığı 2022 sezonunda, Angels’ın iki yönlü süperstarı, dört artı vuruşta dokuz vuruş yaptı. Ohtani gelişti ve Astros’u sadece 4 vuruşta tutan bir MVP akşamdan kalma belirtisi göstermedi.

Shohei Ohtani bu gece tepede tek koşu beyzbolda 4.2 vuruşta dokuz vuruş yaptı ?Sadece bir yürüyüş yaptı ve 80 sahada dört vuruşa izin verdi

Ohtani hız, kontrol ve hareket kombinasyonunu sergiledi. Sevgiyle “Japon Babe Ruth” olarak anılan adam, 80 sahasından 51’ini vuruşlar için ateşlediği için bölgeye tüm oyun boyunca saldırdı. Ancak Ohtani verimliliğini en üst düzeye çıkaramadı ve LA Angels menajeri Joe Maddon MVP’yi muhafazakar bir atış sayısında tutmayı seçtiği için beşinci vuruşu geçemedi.

Sanki Shohei Ohtani, LA Angels için sezonun ilk maçında ona odaklanmamış gibi, dün Japon fenomeninin Time Magazine’in son sayısının kapağında yer alacağı açıklandı.

“Shohei Ohtani beyzbolun ihtiyacı olan şey” – Time Magazine

Shohei Ohtani, Açılış Günü’nde hesaba katılması gereken bir güçtü

Shohei höyükte örnek teşkil ederken, mükemmellik All-Star’ı vurucu kutusuna kadar takip etmedi, çünkü dizinin en üstündeki belirlenmiş vurucu yuvasında 4’e 0 gitti.

LA Angels, Houston Astros’u sadece üç koşuda tutabilse de, takım yalnızca tek bir koşu toplayabildiği için Angels dizisi anemikti. Astros haklı Framber Valdez, haleleri 6 2-3 vuruşta iki vuruşta tuttu ve Angels dizisinin çekirdeğine (Ohtani, üç kez AL MVP’si Mike Trout ve Anthony Rendon) oyunda yalnızca tek bir vuruş toplamak için yol açtı, 11’e 1 gidiyor.

Houston Astros vs Los Angeles Angels
Houston Astros vs Los Angeles Angels

Angels olağanüstü bir kadroya sahip olsa da, Ekim ayında Amerikan Ligi Batı’sını kazanma ve anlamlı oyunlar oynama şansı istiyorlarsa, Ohtani, Mike Trout ve Anthony Rendon’un zirvede performans göstermeleri gerekecek. Ohtani’nin, takımın ilerleyen Astros gibi rakiplerin üstesinden gelmesine yardımcı olmak için oyununun her iki yönünde de All-Star seviyesinde performans göstermesi gerekecek.


Jason Birkelbach tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/baseball/news-watch-shohei-ohtani-overwhelms-houstons-astros-bags-nine-strikeouts-pitching-la-angels?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın