Shloer Chase: Edwardstone, hızlı zemin nedeniyle Cheltenham özelliğindeki Nube Negra karşılaşmasını kaçıracak | Yarış Haberleri


Eğitmen Alan King’e göre, Arkle Trophy galibi Edwardstone’un Pazar günü Cheltenham’daki Shloer Chase’te yer alması “son derece şüpheli”.

Sekiz yaşındaki sürücü elinden gelenin en iyisini yapmak için daha yavaş bir zemine ihtiyaç duyuyor, ancak Cumartesi günü pistte kuru ve güneşli koşullar nedeniyle gidişat iyi kaldı.

Nisan ayında Aintree’de Maghull Acemileri Kovalamacasında Beyefendi De Mee’yi evinde kovaladığından beri görülmemiş olan King, şimdiye kadar kaybedilmiş bir savaş verdiğini kabul etse de, Arkle galibini örtbas etmeye hevesli.

Edwardstone, Wayward Lad Novices'  Takip etmek
Resim:
Edwardstone, Wayward Lad Novices’ Chase’i kazanmak için uzaklaşıyor

King, “Koşması son derece şüpheli,” dedi. “Harika bir formda ve sırf adrenalini dışarı atmak için yarın onu getirip geçit töreni yapabilirim, ancak onu bu konuda riske atabileceğimi düşünmüyorum (iyi zemin).

“Uzun bir sezon ve bu kimsenin suçu değil. Hiç kimsede zıplamıyorum. Sadece zor tarafta olduğunu ve o büyük, ağır bir at olduğunu düşünüyorum.”

“Onu ne zaman çıkaracağımı bilmiyorum – sabah olabilir. Ama son derece şüpheli.”

Harry Skelton, Shloer Chase'i kazanma yolunda Nube Negra'ya (solda) biniyor
Resim:
Harry Skelton, Shloer Chase’i kazanma yolunda Nube Negra’ya (solda) biniyor

Shloer, Edwardstone ve Nube Negra arasında ağız sulandıran bir çarpışma sözü vermişti ve Dan Skelton, iki millik sancağını yeniden rayına oturtmanın keyfini yaşıyordu.

Edwardstone’un aksine, koşullar onun lehine. Skelton, “Bu ona çok uyan kuru bir tahmin,” dedi.

“Yüzde 100 zinde olmalı ve evinde çok formda. Onunla çok iş yaptık ve dürüst olmak gerekirse onunla oraya gitmeyi gerçekten dört gözle bekliyoruz.”

Nube Negra iyi bir parkur rekoruna sahip ve Prestbury Park’taki diğer kovalamaca görünümünde 2021 Champion Chase’i ikinci bitirirken, Fred Winter’da üçüncüyken 2018 Cheltenham Festivali’nde de yer aldı.
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12745375/shloer-chase-edwardstone-set-to-miss-nube-negra-clash-in-cheltenham-feature-due-to-fast-ground

SMM Panel PDF Kitap indir