Shergar Kupası: Frankie Dettori, altı yıl boyunca ilk kez Avrupa takımının kaptanlığını yaptı | Yarış Haberleri


Frankie Dettori, Ascot’ta bu yılki uluslararası şenlikte Avrupa takımına kaptanlık yaptığında, altı yıl sonra ilk Dubai Duty Free Shergar Kupası’nda yarışacak.

Takım yarışmasında bu sefer Avustralya, Yeni Zelanda, Japonya, Kanada, Fransa, İtalya, Almanya, İspanya, İngiltere ve İrlanda’dan binicilerle birlikte 10 ülkeden temsilciler yer alacak.

Dettori daha önce fikstürde 11 kez yarıştı, ancak 2016’dan beri değil ve en başarılı aktif Royal Ascot binicisi olan İtalyan, hemşehri Antonio Fresu’nun yanı sıra geçen yılki Prix de l’Arc’tan oluşan bir takıma öncülük etmekten heyecan duyuyor. de Triomphe kazananı Almanya’dan Rene Piechulek ve dokuz kez şampiyon İspanyol jokey Jose-Luis Martinez.

Hayley Turner, Bayanlar takımının Ascot'ta kazandığı zaferin ardından Shergar Kupası kupasını kaldırdı
Resim:
Hayley Turner, Bayanlar takımının Ascot’ta kazandığı zaferin ardından Shergar Kupası kupasını kaldırdı

“Dubai Duty Free Shergar Cup’a binmeyeli birkaç yıl oldu ve bunu dört gözle bekliyorum. Ascot’u seviyorum ve her zaman harika bir gün, umarım insanlar bunu günlüklerine yazıp gelirler. iyi vakit geçirmek ve biraz farklı bir şeyin tadını çıkarmak için.

“Avrupa takımı gerçekten güçlü görünüyor. 2014’te kazandığımızı hatırlıyorum, gerçekten özel bir gündü ve umarım bu yıl kupayı tekrar kaldırabiliriz.”

Büyük Britanya ve İrlanda takımına Danny Tudhope, Neil Callan ve Kieran Shoemark eşlik edecek Jamie Spencer kaptanlık yapacak.

Hayley Turner, yarışmada dördüncü bir başarı elde etmeye çalışan Bayanlar takımına bir kez daha kaptanlık yapacak. Geçen yılın Alistair Haggis Silver Saddle kazananı Nicola Currie ve birden fazla Royal Ascot kazananı Hollie Doyle, 2015’te kazanan taraf da dahil olmak üzere Shergar Cup’ta altı kez yer alan Kanadalı yıldız Emma-Jayne Wilson ile birlikte yer alacak.

Turner, “Dubai Duty Free Shergar Cup’ı seviyorum, her zaman yılın en sevdiğim günlerinden biridir. Etkinlik için çok sayıda uluslararası sürücünün tekrar seyahat etmesi harika ve Emma’ya sahip olduğum için heyecanlıyım- Jayne tekrar ekibimizde.

“Geçen yıl üçüncü kez kazanmak gerçekten özeldi, çünkü şimdi evimde sahip olduğum kupayı tutmama izin verdiler. Bayanlar Hollie ve Nicola ile yeniden güçlü görünüyorlar, umarım tacı koruyabilir ve yeni kupayı da kazanabiliriz.” “

Dünyanın Geri Kalanı ekibinde şu anda Japonya’nın önde gelen iki binicisi Takeshi Yokoyama ve Japonya’yı JRA lisanslı bir jokey olarak temsil eden Fransız doğumlu Christophe Lemaire bulunuyor. Onlara üç kez Melbourne Kupası kazanan Avustralyalı Kerrin McEvoy ve Sidney’de iyi bir sezon geçiren Yeni Zelandalı Jason Collett katıldı.

Ascot Hipodromu Yarış ve Halkla İlişkiler Direktörü Nick Smith şunları söyledi: “Bu, genişletilmiş bir yarış programı (sekiz yarış), daha fazla jokey sürüşü ve daha fazla para ödülü ile çığır açan Dubai Duty Free Shergar Cup için heyecan verici bir yıl. her zamankinden daha fazla teklifte.

“Aslında, 11. veya 12. bitiren atlar için mevcut olan 500 sterlin ve giriş ücreti yok, bu benzersiz yarışlarda koşmak her şey ters. King George, o gün önde gelen üç eğitmene 20.000 sterlin ve çalışanlarına 5.000 sterlin gidiyor.”
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12649917/frankie-dettori-confirmed-for-first-shergar-cup-appearance-in-six-years

SMM Panel PDF Kitap indir