Sheema Classic çabasından sonra iyi durumda Hukum | Yarış HaberleriSheema Classic çabasından sonra iyi durumda Hukum | Yarış Haberleri

Owen Burrows, Hukum’un Dubai Sheema Classic’te kişisel olarak en iyi performansını gösterdiğini ve beş yaşındaki çocuğa herhangi bir planı tamamlamadan önce kolay bir hafta verdiğini hissetti.

13 Mayıs’taki Yorkshire Kupası, Cumartesi günü Meydan’da Shahryar’a yedinciyken bir boy ve dörtte üç yenilen, ancak üç hafta önce Grup İki Dubai Altın Şehri’ni kazanan Sea The Stars’ın tamamı için olası bir hedef.

Burrows, “Pazartesi günü geri döndü ve o zamandan beri pek bir şey yapmadı ama iyi görünüyor. Henüz söylemek için biraz erken, ancak ilk işaretler iyi göründüğü yönünde,” dedi.

“Zamanlama açısından Yorkshire Kupası oldukça güzel, Mayıs ortasında, ancak henüz somut bir şey olmayacak. Ona sakin bir hafta vereceğiz ve gelecek hafta onunla birlikte geri dönüp nerede olduğumuza bakacağız.

“Geçen yıl o yolculukta John Smith’in Gümüş Kupası’nı kazandı. Onu gerçekten bir Kupa atı – iki değirmenci – olarak görmüyorum ama Geoffrey Freer’de bir milden yaklaşık iki furlongda etkili olduğunu iki kez kanıtladı. ve bir buçuk, bu yüzden bize birkaç seçenek daha sunuyor.

Hukum’un Dubai’deki performansı hakkında yorum yapan Lambourn antrenörü şunları söyledi: “Bana bir boyuna ve dörtte üç yenileceğimizi söyleseydin, en kötü ihtimalle üçüncü veya dördüncü bitireceğimizi düşünürdüm. yedinci bitirmek hala muhtemelen bir ömür boyu en iyisidir.Güçlü bir Grup Bir’di.

“Biraz daha iyi bir beraberlik ve daha hızlı bir tempo bize daha çok yakışırdı ama diğer atlara da yakışırdı. Koşusundan çok memnun kaldım. Kendini çok iyi beraat ettirdi.”

Burrows şimdiden Minzaal’ı Knavesmire’daki 1895 Duke of York Clipper Logistics Stakes için kaleme aldı.

2020’de aynı altı furlongda Gimcrack Stakes’i kazanan Minzaal, üç yaşındaki kampanyasının çoğunu sakatlık nedeniyle kaçırdı. Ancak, sonbaharda iki mükemmel çabayla geri döndü – Ascot’taki İngiliz Şampiyonlar Sprint’ini üçüncü bitirdi.

“Kış boyunca ondan çok memnun kaldım. Sezonun son sezonunda sakatlandı ve geçen yıl onu tam sonuna kadar geri alamadık. Şampiyonlar Sprint’inde hala zorlu bir yarış koştu. Umarım.” , şimdi onunla iyi bir netlik kazanabiliriz” dedi.

“Her şey yolundayken onu York’ta başlatmayı planladım, ardından Royal Ascot, Temmuz Kupası ve tüm o üst düzey sprintler. Geçen yıl orada başarılı olduğunu kanıtladı. Onu dört gözle bekliyorum.”
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12578949/hukum-in-good-shape-after-sheema-classic-effort

Yorum yapın