Shannon Sharpe’a göre Chet Holmgren özel bir şey değil


Chet Holmgren, Perşembe gecesi NBA taslağı öncesinde en çok analiz edilen ve eleştirilen oyuncular arasında yer aldı. Auburn Tigers koçu Bruce Pearl, Gonzaga Bulldogs merkezini patlattıktan sonra, Shannon Sharpe Holmgren analizini verdi.

En iyi draft adaylarından biri olan Holmgren incelemeye tabi tutuldu. Analistler, gözlemciler ve koçlar draftın “üç büyük”ünü seçtiler, ancak en çok eleştiriyi Holmgren aldı.

Yakın tarihli bir röportajda Pearl, Holmgren’in fiziği ve NBA’e geçiş yeteneği hakkında sert sözler söyledi.

Pearl, “McElroy ve Cubelic in the Morning” podcast’inde “NBA, Erkek Çocuklara İzin Verilmez” anlamına gelir. “Ve bu vücut beni korkutuyor.”

Sharpe, Auburn forveti Jabari Smith Jr.’ı güçlendirme girişimi olarak bu yorumları reddetti. Yine de Sharpe, Chet Holmgren’in oyunu ve NBA’deki şansının analizini yaptı. Sharpe, “Skip and Shannon: Undisputed”da Holmgren’in NBA yıldızı olacağına neden inanmadığını açıkladı:

“Chet Holmgren’e baktığımda, sadece onun çerçevesini düşünüyorum ve onu göremiyorum. Baştan sona tutarlı olsaydı çok daha fazla sevebilirdim. Rekabetin seviyesi ne olursa olsun, o rekabeti domine ediyor. Açıkçası, o en uzun oyuncu.”

Sharpe, Holmgren’in boyunu tutarlı bir şekilde nasıl kullanacağını bilmediğini söyledi.

Sharpe, “Üniversitede sahaya her dokunduğunda en uzun oyuncuydu, ancak bazen daha iyi rekabete karşı, 7 metreden fazla uzun görünmüyordu.” Dedi. “Rekabet düzeyine indi ve ilgili olan da bu. Geceleri köpeklere karşı çıkıyorsunuz – en iyinin en iyisine karşı gidiyorsunuz – ve sizi yutacaklar.”

Çoğu kişi Holmgren’in NCAA Turnuvasındaki performansını eleştirdi çünkü baskın değildi. Holmgren, Gonzaga’nın üç maçından ikisinde faul sorunu yaşadı.

Holmgren’in vücudu ve NBA’deki şansı hakkındaki tüm endişelere rağmen, çoğu kişi hala potansiyeline inanıyor.

youtube kapağı

Vücuduyla ilgili endişelere rağmen, Chet Holmgren draftta en yüksek artıya sahip oyuncu olabilir.

Tüm eleştirilere rağmen, Holmgren'in de bir o kadar destekçisi var.
Tüm eleştirilere rağmen, Holmgren’in de bir o kadar destekçisi var.

Shannon Sharpe ve Auburn teknik direktörü Bruce Pearl, Holmgren’i eleştirirken, Gonzaga merkezi için de bolca destek var. Holmgren ilk iki draft seçimlerinden biri olarak kilitli görünüyor ve bazıları onun potansiyeline inanıyor.

Holmgren’in cüssesi ve şut yeteneğiyle, potansiyel bir yıldız olarak onun iyi yönüne inanmak için pek çok neden var. Yine de, harika olma potansiyeli iki farklı konudur.

Holmgren potansiyeline ulaşabilirse, tüm eleştirmenleri susturacaktır. Holmgren yükselişine ulaşamazsa, NBA tarihinin en çok tahmin edilen baskınlarından biri olacak.


canlı anketCANLI ANKET

S. Chet Holmgren iflas edecek mi?

şimdiye kadar 12 oy

Joseph Schiefelbein tarafından düzenlendi

Yorumlar