Shane Watson tarafından Mitchell Marsh yaralanma güncellemesi


Shane Watson’a göre, düşük dereceli kalça fleksör yaralanması nedeniyle Pakistan’a karşı sınırlı sayıda seriden dışlanan Mitchell Marsh’ın yakında geri dönmesi bekleniyor.

Şu anda Delhi Capitals’in (DC) yardımcı antrenörü olan Watson, yaralanmanın çok kötü olmadığını söyledi. Geçenlerde verdiği bir röportajda şunları söyledi:

“Evet, Pakistan’da Avustralyalıların kısa formatlı dizisini kaçırması Mitch için hayal kırıklığı. Çok kötü olmadığını duydum.”

Shane Watson, Mitchell Marsh’ın şu anda dünyanın en iyi fizikçilerinden biri olan Patrick Farhart ile emin ellerde olduğunu da sözlerine ekledi. Devamında şunları ekledi:

“Patty (Patrick) Farhart dünya kriketindeki en iyi fizikçilerden biri. Aynı zamanda gezegendeki en büyük bloklardan biri ama inanılmaz bir fizik. Yani, Mitch emin ellerde. Bence o kadar da kötü değil. bir yaralanmadan. Kalça fleksör veya onun gibi bir şey. Çok kötü olacağını sanmıyorum.”

“Mitchell Marsh’ın takımın bir parçası olması için bowling oynamasına gerek yok” – Shane Watson

Shane Watson tarafından Mitchell Marsh yaralanma güncellemesi

Shane Watson ayrıca, son 12-18 aydaki becerisi ve tutarlılığı göz önüne alındığında, Mitchell Marsh’ın Delhi takımına saf bir oyuncu olarak sığabileceğini de sözlerine ekledi. Yandaki dengenin bowling oynamasa bile XI’in bir parçası olmasına izin vereceğini söyledi.

Watson, Marsh’ın önümüzdeki birkaç hafta içinde tamamen formda olmasını umuyor. dedi ki:

“Delhi’li takımın dengesi şu ki, rolünü oynamak için bowling oynamaya uygun olabilmek için mutlaka bowling oynamak zorunda kalmayacak. Bence vuruşu… çok yetenekli ve çok yetenekli. son 12-18 ay da inanılmazdı. Bence çok kötü değil ve Patty Farhart sihrini çalıştırabilir ve önümüzdeki birkaç hafta içinde onu hazırlayabilir.”

David Warner’ın da yakında takıma katılması muhtemel olduğundan, Shane takımın kompozisyonunun ileride çok daha iyi olacağını umuyor.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/ipl-2022-shane-watson-gives-injury-update-mitchell-marsh?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın