Shakur Stevenson: Bir sonraki büyük Amerikan dövüşçüsü – ‘En iyi ihtimalle, gezegende beni yenebilecek bir dövüşçü yok!’ | Boks Haberleri


Daha baskılı olan ne? Ünlü bir rakip şampiyonla dünya şampiyonluğu birliğinde savaşmak mı yoksa partnerinize evlenme teklif etmek mi? Shakur Stevenson ikisini de aynı gece yapmaya karar verdi.

Nisan ayında, bugüne kadarki en yüksek profilli yarışmasında Stevenson, Oscar Valdez’i yenerek WBC unvanını elinde bulundurduğu WBO süper tüy siklet kemerine ekledi. Daha sonra ringde diz çökerek kız arkadaşından onunla evlenmesini istedi.

“Teklif etmek Oscar Valdez’le dövüşmekten daha fazla baskıydı,” diye gülümsedi.

Mücadelenin tam da istediği gibi sonuçlanmasında ısrar etti. Kendime çok güveniyorum dedi Gökyüzü sporları. “Farkında olmalısın, işi ben koydum. Bu yüzden işi bir kez koyduğumda, dövüş gecesi ne yapacağımı biliyorum.”

Shakur Stevenson
Resim:
Stevenson son zaferinden sonra diz çöktü

Valdez, Miguel Berchelt karşısında muhteşem bir nakavt zaferiyle unvanını kazanmıştı. Tehlikeli, aksiyon dolu bir dövüşçüdür, ancak o zaman bile Stevenson yüzünde herhangi bir kesik veya morluk varken evlenme teklif etmeyeceğinden emindi.

“Bunu gerçekten düşünmüyordum. Boksun bir hit oyunu olduğunu biliyordum ve vurulmadım, bu yüzden vurulmaya hazırlanmıyorum. Vurulmamaya hazırlanıyorum” dedi.

Valdez’e karşı kazandığı zafer, tarzının bir vitriniydi. Stevenson, Meksikalı’nın şutlarından hemen geri adım atarak, ancak rakibini karşı zımba salvolarıyla cezalandırarak, mesafe yargısında ustalaştı. Dövüş boyunca Valdez’i incitti ve her seferinde bundan zevk aldı.

“İnsanlara el koymaktan kesinlikle zevk alıyorum. Geçimimi sağlamak için yaptığım şey bu” dedi. “Hoşuma gidiyor, içeri giriyorum ve eğleniyorum. Eğlenirken kimse beni yenemez gibi hissediyorum. Ben eğleniyorum ve en iyi halimde, gezegende beni yenebilecek bir dövüşçü yok. .

“Seni parçalara ayıracağım ve seni zihinsel ve fiziksel olarak döveceğim. Bu yüzden boks sporunun en iyi dövüşçülerinden biri olduğumu düşünüyorum. Tarzım, oraya gittiğimiz ve hakim olduğumuz en iyilerden biri gibi.”

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Stevenson, birden fazla dünya şampiyonluğu kazanmasına rağmen asalının yakınında olmadığına inanıyor

Stevenson’ı yenmek için elini deneyecek bir sonraki dövüşçü Brezilyalı Robson Conceicao olacak. Stevenson, WBC ve WBO kemerlerini terazide kaybetti, süper tüy siklet sınırını yapamadı, ancak mücadele canlı olarak devam ediyor Sky Sports Ana Etkinliği ve Gökyüzü Sporları Arenası Cumartesi sabahı saat 1’de,

Canlı Dövüş Gecesi Uluslararası

24 Eylül Cumartesi 01:00

Kağıt üzerinde Conceicao zorlu bir rakip. Amatör olarak üç kez olimpiyat şampiyonu oldu ve bir Dünya şampiyonasında Vasiliy Lomachenko karşısında hızlı bir şekilde devrilmeden önce bir sonuç aldı. Sonunda Brezilya’daki 2016 Olimpiyat Oyunlarında hafif altın madalya kazandı.

Birçoğu, geçen yıl bir dünya şampiyonluk mücadelesinde Oscar Valdez’e karşı bir karar kaybettiği için onu şanssız buluyor. Bu anlamda Stevenson’ın alabileceği en iyi zorluklardan biriydi.

Newark’taki memleketindeki Prudential Center’da boks yapan Stevenson, etkilenmeyeceğine söz verir.

Stevenson, “Dürüst olmak gerekirse, rekabet ne kadar iyiyse, ben de o kadar iyi hissediyorum. Birçok insan Oscar Valdez maçından sonra bunu hak ettiğini düşünüyor. Onun dünya şampiyonu olması gerektiğini düşündüler. Onlarla aynı fikirde değilim,” dedi. “İstediğine inanabilir, gerçek şu ki, bana sorarsanız, ayağını gazdan çektiği için kazanamadı.

“Yargıçların ellerine bırakamazsın. Yargıçlara bırakırsan, kaybettiğinde senin hatan olduğunu hissediyorum. Ben baskın bir insanım, baskın performanslar sergilemeye devam edeceğim. Olay bu. , ona dünya şampiyonu olmadığını göstereceğim.”

Conceicao sert muhalefet sağlıyor
Resim:
Conceicao, Stevenson’a sert bir muhalefet sunuyor

Conceicao, Stevenson’ın henüz gençken aşağıdaki bölümde gümüş kazandığı aynı Olimpiyatlarda altın madalyasını kazanan bir Olimpiyat şampiyonu.

Amerikalı, olimpiyat altın madalyalı bir sporcuyu yenmekten bir miktar memnuniyet duyacaktır.

“Ama dürüst olmak gerekirse,” dedi Stevenson, “Sanırım bunu çoktan aştım. Olimpiyatlarda kaybettiğimi düşünüyorum ama günün sonunda zaten daha iyi bir profesyonel olacaktım.

“O bir Olimpiyat altın madalyası, ben daha profesyonel bir dövüşçüyüm ve mücadeledeki farkı göreceksiniz.”

Süper tüyleri aşan Stevenson, bir sonraki yarışması için yükselmek zorunda kalacak. Ama orada da şampiyonluklar kazanması bekleniyor.

Geçmişte, dünyanın en iyi dövüşçülerinden ve kesinlikle en iyi hafif sıkletlerinden biri olan Vasiliy Lomachenko’yu ezip geçti. Stevenson o kıvılcımla ilgili hiçbir ayrıntıyı ifşa etmeyecek. Dedi ki, “Onu dövdüğümde, ben bir çocuktum.

“Şu anda fiziksel olarak daha güçlüyüm, daha çok bir profesyonel gibiyim. Eskisinden çok daha iyiyim. Sadece o bilsin diye bunu ortaya atıyorum.”

Yine de, “Hiç kimse hiçbir tartışmada beni yenemez. En son birinin beni yendiğini hatırlıyorum, uzun zaman önce Terence Crawford’dı.

“Herkesle dövüşürüm. Ben onlardan biriyim. Spor salonuna gelip eldiven takarsan çalışabiliriz. Herkesle dövüşürüm. Bud ile dövüştüm. [Crawford]Boots ile dövüştüm [Jaron Ennis, another top welterweight] daha önce birçok büyük dövüşçüyle dövüştüm.”

Hatta en iyi ağır sıklet adayı Jared Anderson ile birlikte hareket etti. Stevenson, “Dürüst olmak gerekirse, sadece kilonun dövüşleri kazanmadığını, becerilerin dövüşleri kazandığını hissediyorum” dedi. “Ben öyle bakıyorum.”

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Stevenson, kalabalıkla karşılıklı konuşmalar yaptıktan sonra Conceicao ile ateşli bir yüzleşmeye yol açtı. Cumartesi sabahı saat 1’den itibaren dünya şampiyonluk mücadelesini Sky Sports’ta canlı izleyin

Organizatörü Stevenson’ın diğer dövüşçülerin yapamayacağı şeyleri yapabileceğine inanıyor. Top Rank başkanı Todd duBoef söyledi Gökyüzü sporları“Bence Shakur her şeyi yapabilir. O çok zeki bir dövüşçü.

“Kariyerimde, Shakur gibi dinamiğe sahip belirli türdeki sporculara bakarken, Roy Jones’a bakmaya başlıyorsunuz, Andre Ward’a, Floyd Mayweather’a bakmaya başlıyorsunuz, sadece parlak bir şekilde atletik olan Shakur’a bakmaya başlıyorsunuz. ,” o devam etti.

“Muhtemelen onun kazanmasını sağlayabilirsin [10lbs] ve bir haftada 140 pound olmak. Kocaman bir vücudu var, IQ’su her şey kadar yüksek, çok akıllı. Bence herkesle dövüşecek. Bence bunu yapmak için bu şekilde kayma yeteneğine sahip ve bence her gün daha iyi bir dövüşçü oluyor.”

DuBoef, Stevenson’ın kısa sürede kilo başına bir yıldız olmasını bekliyor. Tahmini: “Muhtemelen önümüzdeki beş yıl içinde herkesin listesinde bir, iki kişi olacak.”

Bazıları için Floyd Mayweather’ın varisi ve Stevenson’ın kendisi Amerika’nın bir sonraki büyük dövüşçüsü olmayı bekliyor.

“Ben ilk Shakur Stevenson’ım ama karşılaştırmayı kesinlikle takdir ediyorum. [to Mayweather]”dedi. “Boks sporunda harika bir dövüşçü olduğumu bilmemi sağlıyor. Bu yüzden bu konuda fazla kafa yormuyorum ama sanki beni onun kadar harika biriyle karşılaştırıyorlarsa, bu harika bir şey yaptığım anlamına geliyor olmalı.

“Boks sporunda şimdiye kadarki en iyi dövüşçülerden biri olacağımı düşünüyorum. Ama aynı yolda devam etmeliyim, yaptığım şeyi hiçbir şeyin durdurmasına izin vermemeliyim.”

Shakur Stevenson – Robson Conceicao’yu Cumartesi sabahı saat 1’den itibaren Sky Sports Ana Etkinliği ve Sky Sports Arena’da canlı izleyin.
Kaynak : https://www.skysports.com/boxing/news/12040/12703547/shakur-stevenson-the-next-great-american-fighter-at-my-best-theres-not-a-fighter-on-the-planet-that-can-beat-me

SMM Panel PDF Kitap indir