Shaheen Shah Afridi’ye ne oldu ve neden T20 Dünya Kupası 2022 finalinde yerden kalktı?


Pakistanlı sol kol denizci Shaheen Afridi, sahada oynarken dizini ağırlaştırdıktan sonra T20 Dünya Kupası 2022 finalinde tam kotasını tamamlayamadı. Genç oyuncu, Harry Brook’u yakalamaya çalışırken garip bir pozisyona girdi ve bu da kendi ağırlığıyla dizini bükmesine neden oldu.

Ayağa kalkmak için zaman ayırırken, yakalamayı yaptıktan sonra bariz bir rahatsızlık içinde görünüyordu. Pakistanlı taraftarların sevincine göre, Afridi kısa bir süre dışarıda kaldıktan sonra sahada iyi görünüyordu.

Bununla birlikte, vuruşların 16. sırasını atmakla görevlendirildiğinde, ilk atışta atışı yaparken koşuda rahatsız görünüyordu. Çok düşündükten sonra, kırılgan dizini korumak için yürümeyi seçti.

Genç oyuncu sahadan çıkarken üzgün görünüyordu. Takım arkadaşları sınır çizgisini aşarken onu teselli ederken, taraftarlar onu sıcak bir karşılamayla cesaretlendirdi.

Iftikhar Ahmed, Afridi’nin kalanını tamamladı. Döndürücünün beş top büyüsü, İngiltere’nin umutsuzca aradığı mükemmel katalizördü. Ölüm nöbetlerine giden yolda Naseem Shah ve Haris Rauf’tan gelen sıkı bir büyünün neden olduğu baskının bir kısmını hafifletmelerine yardımcı oldu.

Shaheen Afridi, 2022 T20 Dünya Kupası boyunca diziyle mücadele ediyor

Sol kol kalp pili, birkaç ay önce Sri Lanka turu sırasında arka çapraz bağından (PCL) yaralandı. Darbe, 2022 Asya Kupası’nın dışında kalmasına neden oldu ve 2022 T20 Dünya Kupası’na katılımı ciddi şüpheler içindeydi.

Yarayı tedavi etmek için ameliyat oldu ve rehabilitasyonunu İngiltere’de tamamladı. Uzun ara, Pakistan’a karşı kendi evinde oynadığı seriyi ve turnuva öncesinde Yeni Zelanda’daki üç seriyi kaçırmasına neden oldu.

Super 12’lerden önceki ısınma maçlarında sakatlık sonrası ilk görünümünü yaptı. Hindistan ve Zimbabwe’ye karşı oynadığı ilk maçlarda, oldukça muhafazakar bir yükseliş ve standartlarının çok altında olan hızı ile yetersiz görünüyordu.

Ancak turnuva ilerledikçe ritmini buldu ve Bangladeş’e karşı şimdiye kadarki en iyi T20I figürleriyle Super 12s etaplarını tamamladı.

Pakistan, 2022 T20 Dünya Kupası’nda Shaheen Afridi oynayarak büyük bir risk aldı mı? Haydi ne düşündüğünü söyle.

Hızlı Linkler

Sportskeeda’dan daha fazlası
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-shaheen-afridi-injury-what-happened-shaheen-shah-afridi-walk-ground-t20-world-cup-2022-final?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir