Sette cinayet olayında yeni gelişme: Alec Baldwin’den ‘Rust’ film ekibine dava


Sette cinayet olayında yeni gelişme: Alec Baldwin'den 'Rust' film ekibine dava

Film sahnesinde kullanılan silahta gerçek cephane ihmali nedeniyle set arkadaşı Halyna Hutchins’i yanlışlıkla öldüren Baldwin, sette yaşanan olaydan dolayı, silah sorumlusu, aksesuar koordinatörüne, set ışıkçısı ve birinci yöneticiye dava açtı.

Hürriyet’te yer alan haberlere göre 4 isim de Baldwin ile birlikte davada sanık olarak adlandırıldı. Baldwin şikayetinde ihmali iddia ederek ve maruz kaldığı vicdan azabından dolayı tazminat talebinde bulundu.

Baldwin duruşmada yaşanan olayların silah şefinin gerçek mermileri kontrol etmeden ona silah verme ve silahla ateş yakmanın yerine getirilmediği gerekçesi ile savundu. Öte yandan set sorumlularının pervasızca hareket ederek sette böyle bir olayın yaşanmasını sağlayacak güvenlik açığı oluşturduğunu söyledi.

KAZA NASIL MEYDANA GELDİ?

New Mexico ülkesinde 22 Ekim 2021 tarihinde yaşanan olayda, oyuncu Baldwin’in elindeki silahtan çıkan gerçek mermi ile göğsünden vurulan 42 yaşındaki görüntü yönetmeni Halyna Hutchins, helikopterle organları yerleştirildi. Ancak kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

RUST’IN ÇEKİMLERİ YENİDEN BAŞLAYACAK

Rust isimli film çekimleri de ölümlü kaza nedeniyle yarıda kalmıştı. Çekimlerin yeniden kayıtları ve Matthew Hutchins’in yapımcıları arasında kaydediliyor.

Matthew Hutchins’in yanında olacağını, eşinin oğlunun dikkatini amaçlamak da orijinal kadronun korunmasını istediğini söyledi.

Suçlama yapma himayesinde olmadığını da ifade eden Hutchins, “Hepimiz ebeveynleri ki Halyna’nın ölümü korkunç bir kazaydı” dedi.

İranlı sığınmacı, 18 yıl yaşadığı havalimanında hayatını kaybetti

İranlı sığınmacı, 18 yıl yaşadığı havalimanında hayatını kaybetti


Kaynak : https://www.cnnturk.com/dunya/sette-cinayet-olayinda-yeni-gelisme-alec-baldwinden-rust-film-ekibine-dava

SMM Panel PDF Kitap indir