Sergen Yalçın’dan ‘Uilenberg’ tepkisi: TFF, bu arkadaşın işine son vermeli

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, MHK Eğitim Danışmanı Jaap Uilenberg’in seminerde kendisine yönelik sözleri, “Bu dost Beşiktaş camiasını karşısına alıyor bu açıklamayı yaparak. Beşiktaş camiası sana haddini bildirir” diyerek tepki gösterdi. TFF’ye de çağrıda yer alan Yalçın, “Şimdi TFF’nin yapması gereken tek şey, bu arkadaşın işine son vermelidir” ifadelerini kullandı.

Sergen Yalçın'dan 'Uilenberg' tepkisi: TFF, bu arkadaşın işine son vermeli

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, MHK Hakem Eğitim Danışmanı Jaap Uilenberg’in kendisi hakkında söylediği sözlere cevap verdi. Yalçın, “Bu arkadaş Beşiktaş camiasını karşısına alıyor bu açıklamayı yaparak. Beşiktaş camiası sana haddini bildirir” dedi.

Sergen Yalçın, Haber Global’de Candaş Tolga Işık’ın sunduğu “Henüz Konuştum” programına misafir oldu.

Yalçın, MHK Eğitim Danışmanı Jaap Uilenberg’e tepki göstererek, “Bu Uilenberg TFF tarafından çağırılmış bir insan. İşi hakem yetiştirmek. Mesela Almanya’ya gidip ‘Bayern Münih’in teknik direktörü hakemler üstünde zorlama yaratıyor’ diyebiliyor mu? Bu arkadaşa birileri bir şeyler fısıldamış bir defa. Bu arkadaş nerden bilir?” dedi.

Yalçın, şöyle devam etti: “Öteki teknik direktörler yaratamıyor muymuş zorlama? Onlar yetkisiz mi? Onlar da yaratsınlar o zaman. Ben 15 tane teknik direktörü çeker gösteririm görürsünüz zorlama yapılıyor mu. Şunu merak ediyorum. Buna kim ne fısıldamış buraya geldiğinde? Sen Beşiktaş camiasını nasıl karşına alıyorsun bir kere? Bak ‘Beşiktaş Teknik Direktörü’ diyor, ad vermiyor. Beşiktaş camiasını karşısına alıyor, beni almıyor. Bu arkadaş Beşiktaş camiasını karşısına alıyor bu açıklamayı yaparak. Beşiktaş camiası sana haddini bildirir onu bil.”

“Sen bu hakkı kendinde nasıl buluyorsun? Sen hangi vasıfla basına böyle bir izah etme yapıyorsun?” diye soran Yalçın, “Bugün Serdar Tatlı böyle bir açıklama yapar mı? Sen kimsin de böyle bir açıklama yapıyorsun? Senin vasfın ne? Kimsin sen? Sen Beşiktaş Teknik Direktörü’yle ilgili böyle bir yorumlama yapıyorsun, beni kasıt gösteriyorsun. Kısacası bunu atın diyorsun hakemlere. Seminerde bu hakemlere bu sarı kart, bu kırmızı kartı anlatmıyorlar mı? Beni nereden muhattap aldın? Benimle ne işin var? Niye diğer takımın teknik direktörü yok de, Beşiktaş. Hedef mi oldum ben hemen? TFF’ye rica ediyorum, bu arkadaşa haddini bildirin. Nereye geldiğini, kimle muhattap olduğunu bu arkadaşa haddini bildirin. Burası kimsenin elini kolunu sallayarak gelip, istediğini konuşacağı bir ülke yok. Siz bildiremezseniz, biz bildiririz. Beşiktaş camiası bildirir, bizim taraftarımız ona haddini bildirir. O yüzden Beşiktaş camiasını karşına alamazsın” ifadelerini kullandı.

“Derhal TFF’nin yapması gereken tek şey, bu arkadaşın işine son vermelidir” ifadelerini kullanan Yalçın, şunları söyledi: “Anında. Bununla ilgili de tanımlama yapmalıdır, ‘Biz TFF’yiz, tüm kulüplere eşit mesafedeyiz, bizden habersiz böyle bir görüşme yapmıştır, bundan böyle federasyonumuzla ilişkisi yoktur’ diye tanımlama yapmalıdır. Yahut taraf olursun sen. Nesnel sen artık benim için. Ben bundan böyle hakem camiasından çekiniyorum. Kenarda kulübede otururum, maç izlerim bundan böyle. Kulübede oturuyorsun hocanın enerjisi bitmiş diyorlar. Ayağa kalkıp itiraz ediyorsun, ‘amma da itiraz ediyorsun’ diyorlar. Ne yapalım biz?”

Yorum yapın