Sergen Yalçın’dan Acun Ilıcalı’ya Şampiyonlar Ligi çağrısı: Açsın kanalı, halk izlesin maçı

Beşiktaş’ın Borussia Dortmund ile oynayacağı Şampiyonlar Ligi maçı öncesinde açıklamalarda bulunan Sergen Yalçın, maçın yayını konusunda Exxen platformunun sahibi Acun Ilıcalı’ya çağrıda bulunarak, “Acun’dan rica etmek lüzumlu nasıl olursa olsun. Açsın kanalı, bütün millet izlesin maçı. En azından bir seferlik böyle bir şey yapılabilir” dedi.

Sergen Yalçın’dan Acun Ilıcalı’ya Şampiyonlar Ligi çağrısı: Açsın kanalı, halk izlesin maçı

Şampiyonlar Ligi C Grubu ilk maçında Alman ekibi Borussia Dortmund ile karşılaşacak Beşiktaş’ın teknik direktörü Sergen Yalçın, maç öncesinde açıklamalarda bulundu.

“Hedefimiz gruptan çıkmak” diyen Sergen Yalçın, “Baskı bir organizasyonun içindeyiz. Takım olarak iyi bir düzen içerisinde olduğumuzu ve böyle bir organizasyonda çaba edeceğimizi düşünüyorum. Ümidimiz var, heyecanlıyız. Umarım skorlar istediğimiz, umduğumuz gibi olur. Böyle bir organizasyonda kupa kazanmak çok zorlama. Gerçekçi edinmek lüzumlu. Ekip bütçelerine bakınca bunu görüyoruz. Gruptaki bütçesi en az ekip biziz. Oysa bütçe de muhakkak bir yere dek, sahadaki arzu, teknik taktik disiplini sağlarsanız başarı elde edersiniz. Rakibe kadar oyun planları, oyuncu seçimleri değişebilir fakat biz elimizden geldiğince kendi oyunumuzu oynamaya çalışacağız. Oyunun nasıl gelişeceği, tempoyu kestirmek azıcık güç” ifadelerini kullandı.

SAKATLIKLARA DAİR BİLGİ VERDİ

Takımda sakatlıkları yer alan isimlere dair de bilgiler veren Yalçın “Alex’in sakatlığı çok uzun sürmez lakin Vida’nın sürebilir. Umut da yakında döner, onlar açık havada sakatlarımız yok. N’Sakala’nın hiçbir afiyet sorunu kalmadı. Galatasaray ve Fenerbahçe’ye de başarılar diliyorum. İnşallah İstanbul’un üç büyük camiası bu yıl ülkeye puan kazandırmak için elinden geleni yapacak” dedi.

Yalçın, maçın yayıncısı Exxen platformunun patronu Acun Ilıcalı’veya çağrıda bulundu. Ilıcalı’ya maçı TV 8’e alması için seslenen Yalçın, “Bütün ülkenin bu maçı izlemesini isterim. EXXEN, tüm halka maçı açabilir kendimce. Sosyal medyada insanların maçı izlemek istediğini gördüm. Acun’dan rica etmek gerekli illaki. Açsın kanalı, tüm ırk izlesin maçı. En azından bir seferlik böyle bir şey yapılabilir” şeklinde konuştu.

Yorum yapın