Serena Williams’ın Wimbledon görevi | Dünyanın 1 Numaralı Iga Swiatek ‘merhaba demek için çok utangaç’ | Tenis Haberleri


Serena Williams, Margaret Court’un tüm zamanların 24 Grand Slam şampiyonluğu rekorunu kırmayı ve sekizinci Wimbledon tekler tacını almayı umuyor; Iga Swiatek, Haziran başında Fransa Açık zaferini de içeren 35 maçlık galibiyet serisine sahip.

Son Güncelleme: 25/06/22 17:50


Serena Williams, Salı günü Wimbledon'da Harmony Tan ile oynayacağı ilk tur tekler maçına hazırlanırken oyundan çekilmediği konusunda ısrar etti.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Serena Williams, Salı günü Wimbledon’da Harmony Tan ile oynayacağı ilk tur tekler maçına hazırlanırken oyundan çekilmediği konusunda ısrar etti.

Serena Williams, Salı günü Wimbledon’da Harmony Tan ile oynayacağı ilk tur tekler maçına hazırlanırken oyundan çekilmediği konusunda ısrar etti.

Serena Williams’ın Wimbledon tekler şampiyonluğunu ilk kez kaldırmasının üzerinden 20 yıl geçti ancak gelecek hafta SW19’da aksiyona geri dönerken aklında tek bir şey var.

Yılın ilk maçlarını bu hafta başında Eastbourne’da Ons Jabeur ile çiftlerde oynadı, ancak aklında tek bir şey var.

Turnuva için hedefinin ne olduğu sorulduğunda gülümseyerek “Bunun cevabını biliyorsun. Hadi hadi” dedi.

Williams’ın zihninde geçen yılki hayal kırıklığının intikamını alma duygusu da olacak. Belaruslu Aliaksandra Sasnovich’e karşı ilk tur maçında bacağındaki sakatlık nedeniyle erken emekli olmak zorunda kaldı.

“Maç bittiğinden beri hep aklımda olan bir şeydi” dedi. “Yani bunun için muazzam bir motivasyon oldu.”

Yine de kırmızı-sıcak favori, Dünya 1 Numaralı Iga Swiatek ve Şubat ayına kadar uzanan 35 maçlık inanılmaz galibiyet serisini sürdürmek isteyen Pole, Williams’a merhaba demek için çok utangaç olduğunu açıkladı.

Polonyalı Iga Swiatek, bu ayın başlarında Roland Garros'ta 2022 Fransa Açık'ı kazandıktan sonra kupayı kutluyor

Polonyalı Iga Swiatek, bu ayın başlarında Roland Garros’ta 2022 Fransa Açık’ı kazandıktan sonra kupayı kutluyor

21 yaşındaki “Dün onu gördüğümde oldukça bunaldım” dedi. “Hala yeni olduğumu hissettim. Nasıl mükemmel tepki vereceğimi bilemedim. Onunla tanışmak istedim.

“Etrafında çok fazla insan olduğunu gördüm. Ekibini tanımıyorum. Oldukça tuhaftı. Birkaç yıl önce, kimseye selam vermeye çekindiğimde kendime geri döndüm.”

Williams, Wimbledon’da oynama kararının Swiatek tarafından kazanılan Fransa Açık’tan önce verildiğini açıkladı, ancak veteran, kutsal çimlerde sekizinci bir tekler şampiyonluğu ve 24. şampiyonluğu için teklif verdiği için zirve formuna geri dönmek için zaman bulamadı. onun kariyeri.

Spora ara verdiğinde, “Emekli olmadım. Sadece fiziksel ve zihinsel olarak iyileşmem gerekiyordu. Dürüst olmak gerekirse hiçbir planım yoktu. Ne zaman geri döneceğimi bilmiyordum.

“Nasıl geri döneceğimi bilmiyordum. Açıkçası, Wimbledon olmak için harika bir yer ve bir şekilde işe yaradı.”

Williams, sonunda Margaret Court ile tüm zamanların zirvesinde aynı seviyeye gelmesini sağlayacak olan Grand Slam galibiyetine ekleme arzusunu gizlemedi.

Annelik izninden döndükten sonra 2018 ve 2019’da Wimbledon’da olmak üzere dört Grand Slam finali yaptı, ancak bir set kazanamadı.

Serena Williams, 2016'da yedinci Wimbledon tek bayanlar şampiyonluğunu kazandıktan sonra kupayı havada tutuyor.

Serena Williams, 2016’da yedinci Wimbledon tek bayanlar şampiyonluğunu kazandıktan sonra kupayı havada tutuyor.

Bunu düzeltebileceği bir turnuva olmasını umuyor olacak. Ancak diğer ilgi alanları artık çok yaygın ve 40 yaşındaki birinin hayatındaki zamanın çoğunu alıyor, Williams’ın tarih yaratması için başka pek çok fırsat olmayabilir.

Bunun Wimbledon’a son gelişi olup olmadığıyla ilgili olarak Amerikalı, “Bilmiyorum. Size sadece burada olduğumu söyleyebilirim. Kim bilir bir daha nerelere geleceğim. Sadece hazır olmanız gerekiyor. “

Bu arada Swiatek, geçen yılki dördüncü turda şimdiye kadarki en iyi performansıyla ana kurada yalnızca üçüncü kez oynayacak.

Yine de turnuvaya girerken beklentileri yönetiyor ve şöyle dedi: “Dürüst olmak gerekirse, hala çimleri çözmem gerektiğini hissediyorum. Hazırlanmak için fazla zamanım olmadı. Ama sadece açık fikirli kalmaya çalışıyorum. ve durumdan bir tür olumlu şeyler almak.

“Bu sezon o kadar çok başarı elde ettim ki, herkese her turnuvada iyi oynamam gerektiğini göstermek zorunda değilim çünkü bu tenis, iniş çıkışlarımız var. Bu yüzden beklenti olmadan oynamaya çalışıyorum ve bu turnuvanın ne getireceğini görüyorum. ben.

Wimbledon geri döndü! 27 Haziran Pazartesi gününden itibaren All England Club’ın tüm kapsamı için, dijital platformlarımızda günlük canlı bir blog ve Sky Sports Haberlerinde kapsamlı güncellemeler ile Sky Sports’a katılın.
Kaynak : https://www.skysports.com/tennis/news/12040/12640334/serena-williams-wimbledon-mission-world-no-1-iga-swiatek-too-shy-to-say-hello

SMM Panel PDF Kitap indir