Serena Williams ve Ons Jabeur, Eastbourne’da yarı finalde bir kez daha kazandı | Tenis Haberleri


Serena Williams ve Ons Jabeur, Rothesay International Eastbourne’u yarı finale çıkarmak için Shuko Aoyama ve Chan Hao-ching’i düz setlerde yendi; Williams, sakatlığı nedeniyle ilk turda emekli olduğu Wimbledon 2021’den bu yana ilk turnuvasını oynuyor.

Son Güncelleme: 22/06/22 21:16

Serena Williams (solda) ve Ons Jabeur Eastbourne'da iş başında

Serena Williams (solda) ve Ons Jabeur Eastbourne’da iş başında

Serena Williams, Çarşamba günü Eastbourne’da Shuko Aoyama ve Chan Hao-ching’e karşı 6-2’lik 6-4’lük bir galibiyet elde ettikten sonra, yeni çiftler partneri Ons Jabeur ile 12 ay aradan sonraki dönüşünde ikide iki yaptı.

40 yaşındaki oyuncu, Wimbledon’da sağ bacağından yaralandıktan yaklaşık bir yıl sonra Salı günü Rothesay International Eastbourne’da sahaya geri döndü ve paslı bir başlangıca rağmen parlaklığını gözler önüne serdi.

Williams, bir gün sonra, bir dizi kazanan ve as ile, 24. Grand Slam şampiyonluğunun son arayışı öncesinde rakiplerine bir uyarı göndermek için işleri bir adım hızlandırdı.

Amerikalının bir as göndermesi sadece iki dakika sürdü ve birkaç dakika sonra ilk molayı sağladı.

Ardından, güneşin hızlı batmasıyla Center Court’ta kalanları sevindiren açılış seti 25 dakikada tamamlandı.

Devonshire Park mekanını şimdiye kadar gölgeler sarmıştı ama Aoyama ve Chan ikincisinde daha çok kavgaya tutuştular.

Williams servis sırasında bir dizi kırılma noktasını savunmak zorunda kaldı ve yine de onu otuz yıla yakın bir süredir zorlu bir rakip yapan çelik türünü gösterdi.

Tecrübeli oyuncunun bir başka galibi, saniyenin dokuzuncu maçında kırılma noktası oluşturdu ve yeni görünümlü çiftler takımına son dördün bir maçında kapanma şansı verdi.

Williams’ın çetelesi için bir as daha, onun ve Jabeur’un çizgiyi aşmasına yardımcı oldu ve şimdi gümüş eşyalarını güvenceye almaktan sadece iki zafer uzaktalar.

Williams sahada yaptığı konuşmada, “Dün birlikte gerçekten iyi oynadığımızı hissetsem de, bugün birlikte çok daha iyi oynadığımızı düşünüyorum. Ons gerçekten çok iyi oynamama yardımcı oldu,” dedi.

Yedi kez Wimbledon şampiyonu dün nasıl kutladığı sorulduğunda, yüzmeye gittiğine dair bir şaka yaptı.

Williams gülümseyerek şunları söyledi: “Sahile gittim ve buradaki herkes gibi soğuk suda yüzmeye gittim… hayır, hiçbir şekilde. Fazla bir şey yapmadım. Sadece bebeğimle (Olympia) oynadım. O, Çok eğlenceli.”

Jabeur ve Williams, son dört karşılaşmaları için Perşembe günü Devonshire Park’a dönecekler.

Jabeur, “Yarı finalde olduğumuzu bilmiyordum. Süper hızlı ama bizim için harika,” dedi.
Kaynak : https://www.skysports.com/tennis/news/12040/12638755/serena-williams-ons-jabeur-win-again-to-make-eastbourne-semi-finals

Yorum yapın

SMM Panel