Serena Williams, 1 yıl aradan sonra sahalara geri döndüğünde Eastbourne’da coşkulu bir karşılama aldı.


Dünyanın dört bir yanındaki hayranlar, Wimbledon merkez kortunda bir sakatlık nedeniyle topalladıktan neredeyse bir yıl sonra, yılmaz Serena Williams’ı bir kez daha iş başında gördü.

23 kez Grand Slam şampiyonu, Eastbourne International’da çiftlerde Ons Jabeur ile ortaklık yaparak, maçlardaki rekabet gücünü doğrudan teklere dalmak yerine nispeten daha rahat bir ortamda test etti. Çiftin açılışı Salı günü beklenmedik şekilde dolu bir merkez kortun önünde Sara Sorribes Tormo ve Marie Bouzkova’ya karşı gerçekleşti.

Stadyum spikeri “Amerika Birleşik Devletleri’ni temsilen Serena Williams!” sözlerini söyler söylemez. seyirciler, eski Dünya 1 Numarasını geri almak için coşkulu alkışlara boğuldular.

Bazı hayranlar, 40 yaşındaki sporcuya yıllar boyunca yaptığı her şey için saygılarını göstermek için ayağa kalktılar. Jabeur, dönüş yolculuğunda ortağının yanında yürürken arsız bir sırıtışla sevincini bastırabildi.

Ne yazık ki, Tunuslu-Amerikalı ikili, maç başladığında aynı kaderi yaşamadı. İlk set 6-2’lik Sorrbes Tormo ve Bouzkova lehine, Williams’ın servisi bir kez bozuldu. İkinci set şu anda devam ediyor

Serena Williams’ın tekler yolculuğu yaklaşan Wimbledon Şampiyonası’nda başlayacak

Serena Williams#039;  Wimbledon Şampiyonası'nda tekler yolculuğu yeniden başlıyor
Serena Williams’ın tekler yolculuğu Wimbledon Şampiyonası’nda yeniden başlıyor

Ancak Serena Williams’ın en çok beklenen aksiyona dönüşü, Amerikalıya tekler ana çekilişi için bir joker kart verildiği 2022 Wimbledon Şampiyonasında gerçekleşecek.

Eski Dünya 1 Numarası, Martina Navratilova’nın dokuzluk rekorunun iki gerisinde, turnuvada yedi kez kazanan oldu. Eski Dünya 1 Numarası aynı zamanda şu anda Magaret Court tarafından tutulan rekora eşit 24. Grand Slam şampiyonluğunu arıyor. Ancak Açık Çağ’da hiçbir oyuncu 40 yaşındaki oyuncudan daha fazla Major’ı kazanmadı.

23 kez Grand Slam şampiyonu, WTA oyuncularının kendileri tarafından bile paylaşılan bir duygu, kenarda uzun zaman geçirmesine rağmen ilk turlarda berabere kalan herkes için tehlikeli bir rakip olacak.

Dünyanın 4 Numaralı Paula Badosa ve Dünya 5 Numaralı Maria Sakkari son röportajlarında Williams’ı ilk turda başka birinin çekmesini umduklarını açıkladılar. Ne kadar maç süresi olursa olsun, Amerikalının bir tehdit olduğu görüşündeydiler.

Tabii ki ona karşı oynamak istemiyorum” diyen Badosa, “Umarım beraberlik başka bir oyuncu için gider, çünkü elbette kimse Serena’ya karşı oynamak istemez ve çimde daha az oynamak istemez. O halde bunun için dua edelim.”

Sakkari, “Eminim herkes ondan kaçınmak ister, özellikle de birkaç maç kazanırsa,” dedi. “Oyunu hakkında iyi hissetmeye başlayacak ve o Serena Williams. O tüm zamanların en büyük kadın sporcusu.”

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/tennis/watch-serena-williams-receives-rousing-reception-eastbourne-return-action-1-year-sidelines?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir