“Sen kendine inanmazsan kimse sana inanmaz”


Yükselen genç oyuncu Yashasvi Jaiswal, Hindistan Premier Ligi (IPL) 2022 kampanyasında Rajasthan Royals (RR) tarafından kısa bir süre için yedek kulübesine alınmaya başladı. 20 yaşındaki oyuncu, playofflar da dahil olmak üzere turnuvada toplam 10 maç oynadı.

Takımda kaldıktan sonra ilk üç maçında 20, 4 ve 1 puan alan ilk galipler vuruş sıralarını değiştirmeyi seçtiler. Devdutt Padikkal sıralamanın en üstüne terfi ederken Jaiswal, XI’deki oyundan çıkarıldı.

Solak oyuncu, Punjab Kings’e (PBKS) karşı oynadıkları çatışma için takıma geri çağrıldı. 41 teslimattan 68’lik müthiş bir vuruşla gelişini şık bir şekilde duyurdu. Genç oyuncu, sezonu 258 koşuyla 132.99 vuruş oranıyla bitirdi.

Jaiswal, IPL 2022’de yedek kulübesinde bulunduğu süre boyunca kendisinden asla şüphe duymadığını belirtti. ESPNCbilgisi:

“Kendimden asla şüphe duymadım. Bunu yapacağıma inanmaya ve güvenmeye devam ettim. En iyisi buydu. Zihinsel olarak çok güçlü olduğumu düşünüyorum. Kendine inanmazsan kimse sana inanmaz.”

Genç, Purple Cap kazanan Jos Buttler ile kusursuz bir sol-sağ açılış ikilisi oluşturdu. İkili genellikle RR’nin olumlu bir başlangıç ​​yapmasına ve orta sıra için bir platform oluşturmasına yardımcı oldu.

Mumbai doğumlu oyuncu, turnuva boyunca İngiliz’in yanında nasıl vuruş yaptığını açıklayarak şunları söyledi:

“Onunla vuruş yapmak harikaydı. Çok konuşuyoruz – belki ortada değil ama saha dışında. Bana yapmam gereken basit ve net şeyler söylüyor. Bir şey söylerse ona güveniyorum ve onu takip ediyorum. Bana yardımcı oluyor. Onunla vuruş yapmaktan çok mutluydum. Sadece ‘İyi kriket şutları oynayın ve ben de onu takip etmeye çalışıyorum’ diyor.

RR, Ahmedabad’daki Narendra Modi Stadyumu’ndaki finalde Gujarat Titans’a (GT) karşı kısa kaldıktan sonra turnuvada ikinci oldu.


“Yedi sekiz aydır oynamamıştım” – Yashasvi Jaiswal, kötü IPL 2020 kampanyasını yansıtıyor

Gelecek vaat eden genç, IPL 2020 müzayedesinde Sanju Samson liderliğindeki taraf tarafından toplam 2,4 crore karşılığında satın alındı. Ancak, Yashasvi Jaiswal ilk sezonunda en iyi çıkışlara sahip değildi.

Mumbai: Yashasvi Jaiswal, bugün IPL 2020 müzayedesinde Rajasthan Royals tarafından 2.40 rupi karşılığında seçildikten sonra koçu ve ailesiyle kutluyor. Bu yılın başlarında, Vijay Hazare Trophy’de Jharkhand’a karşı oynarken 50’yi ikiye katlayan en genç topa vuran oyuncu oldu.

Chennai Super Kings’e (CSK) karşı ilk maçına çıkan solak oyuncu sadece altı koşu yapabildi. Sonunda BAE’deki üç maçında 100’ün altında bir vuruş oranıyla 40 koşu yaptı.

Yarışmadaki kederli ilk sezonu hakkında konuşurken şunları söyledi:

“Yedi-sekiz aydır oynamıyordum. Omuz sakatlığım vardı. Ve karantina sırasında da fazla antrenman yoktu. Sonra aniden yüksek rekabetli bir oyuna girmek…”

Nihai şampiyonlara karşı kariyer değiştiren bir vuruş içeren umut verici bir IPL 2021’in ardından RR, Jos Buttler ve Sanju Samson ile birlikte Yashasvi Jaiswal’ı tutmaya karar verdi.

Jaiswal, nakit zengini ligin 15. baskısında, maçı değiştiren birkaç vuruşla kararını doğruladı.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-nobody-will-believe-believe-yourself-yashasvi-jaiswal-benched-ipl-2022?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir