Semt kulüplerinden 18 yaş kategorisi uyarısı

Ankara Mahalle Kulüpleri Platformu Sözcüsü Yaşar Çelebi, “18 kategorisi statüsünde büyük sıkıntılar yaşanacak. Bi ekip aynı kategoride 3 kez uzaktan deplasmana gidecek. Çok zorlama, ligden de çekilmeler olacak” dedi.

Semt kulüplerinden 18 yaş kategorisi uyarısı

Ankara Mahalle Kulüpleri Platformu Sözcüsü Yaşar Çelebi, U-18 kategorisinin kura çekiminde statünün yanlış olduğunu ve onaylanmamış statünün uygulandığını söyledi.

Çelebi, “Kura çekiminde büyük yanlışlar ve eksikler var. Özellikle semt kulüplerinin Bölgesel Amatör Spor Kulüpleri ile Süper Amatör Lig takımlarının aynı ligde olması bıkkınlık olacaktır…bir de bu sezon oynayan takımlar son 2 sırayı alırsa 2 lig aniden düşecek. C ligine inecek…Böyle saçmalık olmaz” diye konuştu.

3 DEPLASMAN BİRDEN

Çelebi, sözlerine şöyle devam etti:

“Zaten büyük sıkıntılar içerisindeyiz. bir de grupların bazilarinda üç deplasman var. Süratli başı yapılmalıydı deplasman takımları. Önce uzaktan deplasman, arkasında yakın deplasman takımları kurada başa konulup, öteki kulüpler ekleme yapılmalıydı. Yanlış statü uyguladılar. Çoğu semt kulübümüz perişan olacaktır.”

TEMSİLCİLİK SEÇİMLE OLMALIDIR

“Daha önceki yıllarda il temsilcisini kulüpler seçimle getirirdi. Kulüplerin istediği birey yöneticimiz temsilcimiz olmalıdır” diyen Çelebi, sözlerine.şöyle devam etti:

“Yalnızca Ankara da vekil atamayla geliyor. Bunun da değişmesi gerekir. Bu konuda da çalışmalarımız devam ediyor. Pınarspor’dan Necati Özden, Balgatspor’dan Mustafa Özyılmaz, Çaliskanlarspor’dan Sadettin Pekyılmaz, İncirlispor’dan Avni Balabanlı, Yenidoğanspor’dan Yusuf Kılınç ce öteki başkan yöneticiler ile görüşmelerimiz devam etmektedir.”

Yorum yapın