Seattle Seahawks 16-21 Tampa Bay Buccaneers: Tom Brady, Bucs’u Münih’te Seahawks karşısında tarihi galibiyete götürdü | NFL Haberleri


Cameron Hogwood

Röportajlar, Yorum & Analiz @ch_skysports

Seattle Seahawks, Julio Jones, Leonard Fournette ve Chris Godwin’in golleriyle Münih’teki Allianz Arena’da 21-16 galibiyet yolunda Tampa Bay Buccaneers’ı kontrol altına aldıktan sonra 18 sayılık bir açığı bozmakla tehdit ederken 13 cevapsız sayı kaydetti.

Son Güncelleme: 13/11/22 18:00


Tom Brady, Bucs takımı Seahawks'ı 21-16 yendikten sonra Almanya'daki ilk NFL maçı için heyecan verici bir atmosfer olduğunu söylüyor.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Tom Brady, Bucs takımı Seahawks’ı 21-16 yendikten sonra Almanya’daki ilk NFL maçı için heyecan verici bir atmosfer olduğunu söylüyor.

Tom Brady, Bucs takımı Seahawks’ı 21-16 yendikten sonra Almanya’daki ilk NFL maçı için heyecan verici bir atmosfer olduğunu söylüyor.

Tom Brady, Almanya’da oynanacak ilk NFL normal sezon maçında Tampa Bay Buccaneers’ı Seattle Seahawks’a karşı 21-16’lık bir galibiyete götürürken kariyerinin dönüm noktalarından oluşan ışıltılı listesini güçlendirdi.

45 yaşındaki oyuncu, 29 üzerinden 22’sini 258 yarda geçerek ve Julio Jones ve Chris Godwin’e gol pasları atarak ve bir araya girerek bitirdi, Leonard Fournette ise Tampa’nın sonraki yıl 5-5’e yükselmesine yardımcı olmak için bir skorla koştu. Los Angeles Rams’a karşı geçen haftaki dramatik son saniye zaferi.

Bunu yaparak Brady, Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Meksika ve şimdi de Almanya’da galip gelerek dört farklı ülkede bir maç kazanan ilk NFL oyuncusu oldu. Ayrıca Almanya’daki ilk NFL touchdown pasının da arkasındaydı ve Bucs’u ilk yarıda öne geçirmek için Jones ile bağlantı kurdu.

Allianz Arena, Almanya’da oynanacak ve 2025’e kadar Münih ve Frankfurt arasında dönüşümlü olarak oynanacak en az dört maçın ilkine sahne oldu ve lig, Pazar günkü yarışma için üç milyondan fazla bilet talebi aldı. İlgi, ‘Hey Baby’ yorumlarının ülkenin NFL Avrupa günlerinin anılarını canlandırdığı Bayern Münih’in evindeki gürültülü bir atmosferle eşleşti.

Brady, Münih'teki açılış golü için 31 yarda koşan Julio Jones'u buldu

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Brady, Münih’teki açılış golü için 31 yarda koşan Julio Jones’u buldu

Brady, Münih’teki açılış golü için 31 yarda koşan Julio Jones’u buldu

Her iki takım da, maçın duyurulduğu sırada öngörülen anlatılara zıt anlatılarla birlikte gelmişti: Geno Smith, Russell Wilson sonrası dönemde gelişen bir Seahawks tarafına liderlik eden yedek oyun kurucudan MVP’ye dönüşen yarışmacıya girdi. Brady ise kendini topallayan bir Bucs hücumunda buldu.

Smith, dördüncü ve birde dalış yapan Marquise Goodwin’e 19 yarda bir gol atarak oynamaya dört dakika kala 21-16’ya geldiğinde, Seattle 18 sayılık bir açığı bozmakla tehdit etti.

Defans oyuncusu Cody Barton, Mike Evans’a yönelik bir geçişte Brady’nin 400 denemede ilk müdahalesini uygulayarak önceki sürüşte Bucs için gergin bitişi oluşturmuştu.

Geno Smith, son bölgede iyi işaretlenmiş bir Marquise Goodwin'e 19 yarda çarpıcı bir gol attı.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Geno Smith, son bölgede iyi işaretlenmiş bir Marquise Goodwin’e 19 yarda çarpıcı bir gol attı.

Geno Smith, son bölgede iyi işaretlenmiş bir Marquise Goodwin’e 19 yarda çarpıcı bir gol attı.

Birkaç dakika önce Seattle, Smith’in Tyler Lockett’a 21 yarda golü atarak dördüncü çeyreğin beş dakikasında 13 cevapsız sayıdan ilkini atmıştı. Seahawks daha sonra iki puanlık dönüştürme girişiminde yetersiz kaldı.

Tampa, dördüncü turda 11 dakika kala 21-3 öne geçti ve Brady, Rachaad White ve Cade Otton’ın geri koşan çaylağının 29 yarda patlamasıyla desteklenen 11 oyunluk bir sürüşün sonunda Godwin’e dört yarda düşük bir gol attı. 25 yarda resepsiyon.

Smith, Bucs’un 13 yarda çizgisinde bir fumble kaybettiği için Seattle, önceki pozisyonda oyuna geri dönme fırsatını israf etmişti.

Üçüncü turda 14-3 öndeyken Tampa hücum koordinatörü Byron Leftwich’in tuhaf bir play-call’ını takip etti, Fournette, çaylak oyun kurucuyu davet etmek için yan çizgiden yukarı kaymış olan Brady’ye doğru atmadan önce Seattle’ın 22’sinde direkt bir hamle yaptı. Tariq Woolen kolay bir müdahale için.

Buccaneers, bir hile oyununda topu Brady'ye atmaya çalışır, ancak bu felaketle sonuçlanır.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Buccaneers, bir hile oyununda topu Brady’ye atmaya çalışır, ancak bu felaketle sonuçlanır.

Buccaneers, bir hile oyununda topu Brady’ye atmaya çalışır, ancak bu felaketle sonuçlanır.

Puanlama özeti

İLK ÇEYREK
İKİNCİ ÇEYREK
Deniz şahinleri 0-7 korsan Tom Brady Julio Jones’a 31 yarda tank avcısı pası (ekstra puan)
Deniz şahinleri 0-14 Korsan Leonard Fournette tek yarda koşan tank avcısı (ekstra puan)
ÜÇÜNCÜ ÇEYREK
Deniz Şahinleri 3-14 Korsan Jason Myers 55 yarda saha golü
DÖRDÜNCÜ ÇEYREK
Deniz şahinleri 3-21 korsan Tom Brady dört yarda tank avcısı pası Chris Godwin’e (ekstra puan)
Deniz Şahinleri 9-21 Korsan Tyler Lockett’a Geno Smith 21 yardlık tank avcısı geçişi (İki noktalı dönüştürme başarısız oldu)
Deniz Şahinleri 16-21 Korsan Geno Smith Marquise Goodwin’e 19 yarda tank avcısı pasosu (ekstra puan)

Bucs, ikinci çeyreğin başlarında Jones, Ryan Succop’un erken saha golünü ıskalamasının ardından Tampa’yı zirveye çıkarmak için 31 yarda bir touchdown yakala-kaç için yarışmadan önce Brady’nin alttan bir geçiş yolundaki pasını topladığında çıkmazdan kurtuldu.

Yanıt olarak hızlı bir üç-çıkış, Tampa’nın, Brady’nin Godwin ve Scotty Miller ile ilgili kazançlar için bağlantı kurduğu 13 maçlık bir sonraki sürüşün sonunda Fournette’in bir yarda golü atarak liderliğini genişletmesinin yolunu açtı. 19 ve 22 yarda.

Seattle, hücumda sadece 57 yarda yönettiklerini gören ilk yarının bitiminden önce iki kez daha punt yaptı, çünkü geri koşan çaylak Kenneth Walker, kalabalık bir Todd Bowles savunması karşısında yedi atıştan sekiz yarda ile sınırlıydı.

Seahawks’ın ilk sayıları üçüncü çeyrekte Jason Myers’ın 55 yarda golüyle geldi.

Bucs geri White, Godwin’in golünün ardından son sürüşte saati çiğnemek için 12 ve 18 yarda koşularla geç sinirleri yatıştırdı ve 22 atıştan yerde 105 yarda bitirirken kariyerindeki ilk üç rakamlı çıkışını tamamladı.

Sky Sports NFL, bir dizi NFL Network programı içeren, sezon boyunca NFL kapsamı için özel kanalınızdır. Bizi takip etmeyi unutmayın skysports.com/nflTwitter hesabımız @SkySportsNFL & Sky Sports – hareket halindeyken!
Kaynak : https://www.skysports.com/nfl/news/12040/12746560/seattle-seahawks-16-21-tampa-bay-buccaneers-tom-brady-leads-bucs-to-historic-win-over-seahawks-in-munich

SMM Panel PDF Kitap indir