Sean O’Malley, Joanna Jedrzejczyk’in UFC 275 KO kaybından hemen sonra emekli olmaya karar vermemesi gerektiğine inanıyor


UFC horoz siklet ‘Suga’ Sean O’Malley, Joanna Jedrzejczyk’in MMA sporunu emekli etme kararına ağırlık verdi. Eski bir UFC kadın saman siklet şampiyonu olan Jedrzejczyk, yaygın olarak gerçek bir MMA efsanesi olarak kabul ediliyor.

Joanna Jedrzejczyk son birkaç yıldır bu kadar sık ​​rekabet etmemişti. En son Mart 2020’de savaştıktan sonra, geçtiğimiz Cumartesi günü UFC 275 etkinliğinde sekizgene geri döndü. Jedrzejczyk, 2020’de ortaya çıkan tüm zamanların en klasik mücadelesinin rövanş maçında eski saman siklet şampiyonu Zhang Weili ile karşılaştı.

Jedrzejczyk, ikinci tur KO ile rövanşı kaybetti ve ardından dövüş sonrası sekizgen röportaj sırasında emekli olduğunu açıkladı. bir baskısında Timbo Şeker Şovu podcast’te Sean O’Malley, Jedrzejczyk’in nakavt kaybından hemen sonra bu kadar önemli bir karar vermemesi gerektiğini belirtti. O’Malley şunları söyledi:

“Sanırım dövüşçü toplantısında söyledi – Kaybederse emekli olacaktı. Sanki, nakavt olduktan sonra bu kararı vermek için iyi bir zaman değilmiş gibi hissediyorum.”

Ekledi:

“Ama bir iş kadını gibi girişimci olmak ve başka şeyler yapmak istediğini söyledi. Evet, bir kez sikiştiğin zaman, bir kez para kazandığın zaman, o diğer yollara gidebilirsin. Muhtemelen, ‘Siktir et şunu’ diyor. UFC dövüşçülerinin uzun bir süreye kadar çok fazla para almaması muhtemelen iyi bir şey.”

O’Malley, UFC dövüşçülerine ilk üç veya dört dövüşleri için önemli miktarda para ödenirse, neden dövüşçü olarak rekabet ettikleri konusunda kendilerini sorgulamaya başlayabileceklerini belirtti.

‘Suga’ ve koçu Tim Welch, dövüşçülerin hayatlarında karşılaştıkları zorluklara özellikle değindiler – yaralanmalar, çoğu zaman ağrılı olmak, antrenman seansları, kavgalar vb. Son yıllardaki iş kadını, MMA’dan emekli olma kararına büyük olasılıkla katkıda bulundu.

Sean O’Malley’nin Joanna Jedrzejczyk’in emekliliğini 13:30’da aşağıdaki videoda tartışmasını izleyin:

youtube kapağı

Joanna Jedrzejczyk’in UFC 275’teki duygusal emeklilik konuşması

UFC 275’teki KO yenilgisinin ardından Joanna Jedrzejczyk, Daniel Cormier ile konuştu ve MMA kariyerine veda ettiğini açıkladı. Jedrzejczyk dedi ki:

“Ben emekliyim arkadaşlar. Seni çok seviyorum. Destek için teşekkürler. UFC, Dana [White]. Seni hayal kırıklığına uğrattığım için çok üzgünüm dostum.” “20 yıl oldu” diye ekledi. Bu yıl 35 oluyorum. anne olmak istiyorum Ben bir iş kadını olmak istiyorum.”

Polonyalı MMA oyuncusu, dövüş için çok çalıştığını vurguladı ve inanılmaz KO galibiyeti için Zhang’ı övdü. Ayrıca Jedrzejczyk koçlarına, arkadaşlarına, ailesine ve UFC çalışanlarına yaptıkları her şey için teşekkür etti.

Jedrzejczyk’in konuşmasını aşağıdaki videodan izleyin:

İnanılmaz bir kariyer için @JoannaMMA’yı tebrik ediyoruz 👏


Düzenleyen Genci Papraniku
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/mma/news-sean-o-malley-believes-joanna-jedrzejczyk-decided-retire-immediately-ufc-275-ko-loss?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir