Savita Punia liderliğindeki Hindistan kadın hokey takımı, FIH Pro League’de Hollanda’yı 2-1 mağlup etti.


Savita Punia liderliğindeki Hintli kadın hokey takımı, on yıldan fazla bir süredir ilk kez Hollanda’yı yendi. Cuma günü FIH Pro League maçında Hollanda tarafını 2-1 mağlup ettiler.

Neha Goyal (11′) ve Sonika (28′) Hindistan adına, Jansen Yibbi ise 40. dakikada Hollanda adına bir gol kaydetti. Hindistan’ın her iki golü de penaltılardan geldi.

Bu, Hindistan’ın FIH Pro Ligi’ndeki dördüncü galibiyetiydi. Galibiyet Hindistan’ı yedi maçta aldığı 15 puanla ikinci sıraya taşıdı. Bu arada Hollanda, birçok maçtan 17 puanla liderliğini sürdürdü.

Bu galibiyetle Hindistan, Tokyo Oyunları’nın bilardo etabında Hollanda’ya karşı 1-5 dövenlerin intikamını aldı.

Hindistan daha fazla topa sahip olmasına rağmen, Hollanda çember penetrasyonu, gol ve penaltı atışları açısından daha iyi olan taraftı. Hollanda 30 çember penetrasyonu, 13 kale vuruşu ve 7 penaltı korneri elde etti. Hindistan ise 12 çember penetrasyonu, beş kale vuruşu ve üç sabit vuruş yaptı.

Okumak: FIH Hockey Pro League 2022: “Yaklaşımımız her zaman olduğu gibi kalacak ve kendimize odaklanacağız” – Hintli kaptan Savita Punia

Hollanda, başarılı Olimpiyat altın madalya kazanan kadrosundan hiçbiri ikinci sıradaki bir tarafla oynuyor.

Savita Punia liderliğindeki takımda da üç kilit oyuncu yoktu: Lalremsiami, Salima Tete ve Sharmila Devi. FIH Gençler Kadınlar Dünya Kupası’nda oynuyorlar.

Savita Punia, Hollanda saldırısını körfezde tutuyor

Kızılderililer, Neha uyarısı ile penaltı köşesinden gelen maçın ilk gerçek hücumundan öne geçtiler. İlk çaba Hollanda savunması tarafından dışlandıktan sonra Navneet Kaur’un pasından eve döndü.

İkinci çeyreğin başlarında, Rajwinder Hindistan’ın liderliğini ikiye katlamak için altın bir fırsatı kaçırdı. Sadece Hollandalı kaleci yenebilirken, şutunu auta gönderdi.

Ayrıca okuyun: Savita Punia, Hint hokeyinde iyi bir yıl geçirmeyi umuyor

Devre arasına iki dakika kala Hindistan, Sonika ile başka bir penaltı köşesinden farkı ikiye çıkardı. Bir kale ağzı kapışmasının ardından sakince eve gitti.

Üçüncü çeyreğin 10. dakikasında Hollanda penaltı korneri kazandı. Top, kalenin önünde Monika’nın vücuduna çarptıktan sonra penaltı vuruşuyla sonuçlandı. Hindistan kaptanı ve kalecisi Savita Punia yönü doğru tahmin etti. Ancak Hollanda farkı 1-2’ye indirirken Yibbi’nin şutunu uzak tutamadı.

Bundan sonra Hollandalı kadınlar, Hindistan savunmasını sürekli baskınlarla muazzam bir baskı altına aldılar. Ancak, ev sahibi takımın savunması ve Savita Punia, Hollanda karşısında üç puan ve nadir bir galibiyet elde etmek için kaya gibi durdu.

Ayrıca okuyun: Hokey: Teknik görevli Sonia Bathla, Commonwealth Games’i dört gözle bekliyor

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/hockey/news-savita-punia-led-india-women-s-hockey-team-beat-netherlands-2-1-fih-pro-league?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın