Savita Punia liderliğindeki ekip bahsi yükseltiyor, çoğu şansı dönüştürmeyi hedefliyor


Savita Punia liderliğindeki Hint kadın hokey takımı, Amstelveen’de devam eden FIH Kadınlar Dünya Kupası’nda Hindistan-Çin maçına hazırlanıyor. Hindistan – Çin maçı 5 Temmuz’da oynanacak.

Hindistan, turnuva açılışında İngiltere’ye karşı etkileyici bir performansla oyuna giriyor. Tüm birim, İngiltere saldırısını uzak tutmak için savunmada iyi yağlanmış bir makine gibi birleşti.

Savita Punia, Deep Grace Ekka, Gurjit Kaur ve Nikki Pradhan ile birlikte çevik ve stratejik oyunları İngiltere’yi bir galip gelmediği ve tarafa bir değerli puan kazandırdığı için paradaydı.

Okumak: FIH Kadınlar Dünya Kupası 2022: Hindistan kadrosu, Hindistan – Çin karşılaşması, zamanlamalar, canlı yayın detayları

Hindistan’ın tek bir penaltı korneri bile yememesi, savunma hattının tüm saldırılarla mücadele etmek için nasıl tarandığını çok iyi anlatıyor.

Bununla birlikte, son üçte kötü bitirme endişe verici bir alandır ve Hindistan – Çin maçında Savita Punia liderliğindeki takım bu endişeyi gidermeye çalışacak.

Hindistan – Çin maçında Hindistan üstünlüğü elinde tutuyor

Hindistan ve Çin, bu yıl üç kez boynuzları kilitledi ve Hindistan üç kez de kazandı.

Bu yılki ilk Hindistan-Çin maçı, Hindistan’ın üçüncülük maçında 2-0 galibiyet kaydettiği Asya Kupası’ndaydı. Daha sonra FIH Pro League’de Hindistan, her iki maçta da Çin’i 7-1 ve 2-1 mağlup etti.

Ancak Kaptan Savita Punia, istatistiklerin avantaj sağlamasına izin vermeyi reddediyor ve takımın hiçbir şeyi şansa bırakmadığını söylüyor. UNI’ye şunları söyledi:

“Çin çok iyi bir takım, sürprizlerle dolu ve onlara karşı oyunumuzun zirvesinde olmamız gerekecek. Şansımızı dönüştürmek ve planlarımızı kusursuz bir şekilde uygulamak gerçekten önemli olacak. İyi bir mücadele için sabırsızlanıyoruz. , ve odak noktası her zaman olduğu gibi iyi hokey oynamak olacak.”

Hintli kadın takım baş antrenörü Janneke Schopman, takımın oyun planına sadık kalmaları halinde fırsatlar yaratabileceğini belirtti. dedi ki:

“Çin yenmesi zor bir takım, çok iyi bir PC kurulumuna sahipler ve ayrıca iyi savunma yapıyorlar. Kendi oyunumuzu oynayabilirsek, umarım bazı fırsatlar yaratabiliriz.”

Dünya Kupası’nın açılış maçında hem Hindistan hem de Çin berabere kaldı ve takımlar kemerlerinin altında ilk galibiyetlerini almak için kapışacaklar. Açılış maçında Hindistan ve İngiltere 1-1 berabere kalırken, Çin Yeni Zelanda ile 2-2 berabere kaldı.

Ayrıca okuyun: “Sonuna kadar savaşacağız” – Vandana Katariya ve ekibi 2022 İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları için hazır

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/hockey/news-india-vs-china-fih-women-s-world-cup-savita-punia-led-team-ante-aim-converting-chances?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir