Sarina Wiegman, İngiltere Kadınlarının Euro 2022’ye girerken ‘daha fazla acımasızlığa ihtiyacı olacağını’ söyledi | Futbol Haberleri


Sarina Wiegman, İngiltere Kadınlarının Euro 2022’ye girerken “daha fazla acımasızlığa ihtiyacı olacağını” söyledi. Gökyüzü sporları Lionesses’in ilk ısınma maçından alınan dersleri analiz eder.

Futbol klişesini kullanırsak, Molineux’da Belçikalı Kadınlara karşı iki devrelik bir maçtı – bol şans var ama ilk maçta gol yok, daha az şans var ama aradan sonra üç gol.

Belçikalı Amber Tysiak ve Nicky Evrard’ın kendi golleri, Lionesses’in Euro 2022 öncesi ilk hazırlık maçında 3-0 kazandığını görmek için harika bir Rachel Daly vuruşu yaptı.

Ancak Hollanda ile son Avrupa Şampiyonasını kazanan Wiegman, hüsran dolu bir ilk yarının ardından kendi tarafında daha fazla gol istiyor.

“İlk yarı iyi oynadık, yarattık ama gol atamadık. Oyunda biraz daha derinliğe ihtiyacımız vardı, geriden koşuyor. İkinci yarıda bunu biraz daha iyi yaptık. 3-0 kazanınca. yeter ama Euro’ya girdiğimizde biraz daha acımasızlığa ihtiyacımız var.

Sarina Wiegman, Lionesses ekibine talimat veriyor
Resim:
Sarina Wiegman, İngiltere menajeri olarak henüz bir maç kaybetmedi

“Oynarken bir planımız var. Tabii ki gol atmak istiyoruz, ancak kabul etmediğiniz sürece zamanınız var. Oyunu domine ediyoruz ve sonra sabırlı olmalısınız. Bir an gelir, yaptığımız zaman. bunu puanla; evet, daha erken yapmak istiyoruz ama son üçte biraz daha acımasız olmalıyız.

“Bu takımdaki rekabet çok yüksek. Birçok oyuncu için fırsatlara sahibiz. Şimdi biz de bağlantılar arıyoruz. Farklı pozisyonlarda farklı nitelikler. Biraz daha yakınlaşıyoruz ama tam olarak hazır değiliz. Daha iki maç var. İşler de çok hızlı değişebilir, bu sporda bildiğimiz şey bu.

“23 kişilik bir kadromuz var ve her oyuncuyu oynayabilirsiniz. Umarım başım ağrımaz ama bana sorun çıkarıyorlar. [in selection]”

Sarina Wiegman, ablasının vefatından sonra siyah kol bandı takan İngiltere’li oyuncular hakkında…

“Oyuncular bana çok destek oldular. Kaptanlar gelip bana sordular. [if they could wear black armbands].

“Bu sadece onların ne kadar iyi insanlar olduklarını gösteriyor. Bu ekibin birlikteliği, birbirimizi destekliyoruz. Bunun harika bir jest olduğunu düşündüm. Kız kardeşim onlarla ve bizimle gurur duyuyor.”

Wiegman, maça Leah Williamson, Keira Walsh ve Georgia Stanway’den oluşan orta saha üçlüsü ile başladı ve baş koç kadroyla ilgili şunları söyledi: “Birbirimize biraz alışmamız gerekiyor. Yani, bunu daha önce denedik. ama çok değil.

“Bu biraz farklı, bazen buna alışmamız gerektiğini söyleyebilirsiniz. Durumları ve şekli değiştirin. Bunun için biraz daha zamana ihtiyacımız var.”

Fran Kirby ayrıca Çarşamba günü 23 kişilik kadroya seçilerek hastalık ve sakatlıklarla mücadele ettikten sonra Şubat ayından bu yana ilk kez sahaya döndü.

Fran Kirby Perşembe günü eyleme döndü
Resim:
Fran Kirby Perşembe günü eyleme döndü

Wiegman forvet hakkında şunları ekledi: Kirby hakkında: “Bizimle olduğu için gerçekten mutluyuz. İyi gidiyor. Sezon sonunda Chelsea ile antrenman yapıyordu. Artık her gün alıyoruz. Bir plan yapıyoruz ve biz nasıl iyileştiğini görün.

“Şimdiye kadar iyi gitti. O gerçekten mutlu ve biz gerçekten mutluyuz. ‘Bu aşamada burada olmalısınız’ demiyoruz. Sadece bir planımız var ve gerektiğinde ayarlama yapıyoruz.”

İngiltere için pek çok artı var, ancak karşı saldırıya karşı dikkatli olun

Chloe Kelly, İngiltere ile Belçika arasında Molineux'da oynanan Uluslararası Kadınlar hazırlık maçının açılış golünü kaydettikten sonra İngiltere'nin orta saha oyuncusu Keira Walsh ile kutluyor.
Resim:
Chloe Kelly, açılış vuruşunu Belçika’nın kendi kalesine gol olarak verdi

Sky Sports’tan Charlotte Marsh:

Bu üç hazırlık maçı – evet galibiyetleri almak – ama aynı zamanda hepimizin görmek istediği o turnuvayı kazandıran bakışları oluşturmak için bir şans. Devre arasında oyun kesinlikle oradaydı, ancak nihai ürün eksikti. Baskı şimdiden kendini göstermeye mi başladı?

Kesinlikle hayır. İkinci yarı ilk periyot gibi şans ardına tesadüf olmasa da, sonunda klinik üstünlük ön plana çıktı. Belçika, FIFA sıralamasında 20. sırada yer alıyor, hiçbir şekilde itici değil – onlara karşı 3-0’lık bir galibiyet etkileyici bir başarı.

Leah Williamson sahanın ortasında örnek bir lider oldu – ve bu konuda hem önde hem de arkada – ama İngiltere’nin en tehlikeli olduğu yer kanat altıydı. Demi Stokes ve Lucy Bronze kanallardan aşağı inerken, Lionesses bazı noktalarda neredeyse dört kanat oyuncusuyla oynuyordu.

Bronze, Beth Mead ve ardından Chole Kelly ile o sağda harika bir bağlantı kurdu – Kelly, özellikle ACL yaralanmasından hiçbir yan etki göstermedi ve 45 dakikasında göz kamaştırdı. Sol kanattaki Lauren Hemp, Belçika savunma oyuncularını kolayca yenerek çok sayıda ‘göz kırpıp kaçırırsınız’ koşusu yaptı. Bekçileri için neredeyse üzüleceksiniz.

Bu arada İngiltere’nin savunması hiçbir zaman gerçekten test edilmedi. Belçika’nın en çok gol atan oyuncusu Tessa Wullaert’in çoğunlukla sessiz kalmasıyla çok az şans vardı. Mary Earps maçın sonlarında sadece bir kurtarış yaptı ve İngiltere hala Sarina Wiegman altında sadece bir gol yedi.

Ancak şanslarının bir kısmı, İngiltere’nin bek oyuncularının sahayı yukarı itmesiyle kontuarda geldi. Lionesses bazen geçişte yakalandı ve Belçika’nın gerçekten onları saymak için gösteri kalitesine sahip olmadığı için şanslıydı. Wiegman yüksek uçan beklerle oynamayı sevse de, dikkatli olmazlarsa turnuva zamanı geldiğinde onları ısırmak için geri gelebilir.

Leah Williamson ve Millie Bright, Molineux'de Belçika'ya karşı dostluk galibiyetinde İngiltere'nin üçüncü golünü kutluyor
Resim:
Leah Williamson ve Millie Bright, Molineux’de Belçika’ya karşı dostluk galibiyetinde İngiltere’nin üçüncü golünü kutluyorlar

Ancak İngiltere’nin ikinci yarıdaki gollerindeki gelişmelerden biri de Alex Greenwood’un oyuna dahil olmasıyla geldi. Avro açılışında Avusturya karşısında stoperde Mille Bright ile aynı safta yer almasını beklersiniz, çiftin oynadığı uzun toplar sonunda Belçika’nın savunmasında büyük bir faktördür. Bu yaz başarı için çok önemli olacaklar.

İngiltere, duran toplardan da etkilemeye devam ediyor. Belçika çizgilerini temizlemek için mücadele ederken ve Lionesses diğer anlarda da tehlikeli görünüyordu. Sabit parçalar bu yaz bu sıkı maçların anahtarı olabilir.

İngiltere'den Ellen White, 16 Haziran 2022'de Wolverhampton, Birleşik Krallık'ta Molineux'da İngiltere ile Belçika arasında oynanacak Uluslararası Bayanlar hazırlık maçı sırasında tepki gösteriyor.  (Fotoğraf Simon Stacpoole/Ofsayt/Getty Images aracılığıyla Ofsayt)
Resim:
İngiltere, Belçika karşısında ilk yarıda hüsrana uğradı

İngiltere’nin bir oyun değiştirici kadrosu olduğu da açık – devre arası yedekleri Kelly ve Greenwood ikinci yarıyı değiştirdi. Beth England, Fran Kirby ve Nikita Parris gibi isimler de gelen oyunculardan sadece birkaçı ve Çarşamba günü böyle bir etki yaratmamış olsalar da, bir oyunu kolayca değiştirebilirler.

Turnuvalarda en başarılı olan takımların yetenekli kadrolarına güvenmeleri gerekiyor ve Wiegman’ın dolabında kesinlikle bu var. Artık oyuncuların önemli olduğunda galibiyetleri sayması gerekiyor.

Leah Williamson kaptan rolünde parlıyor

Molineux’da Sky Sports’tan Laura Hunter:

25 yaşındaki Leah Williamson’ı daimi kaptan olarak atamayı seçmek, Wiegman yönetimindeki bu İngiltere takımının evriminde bir dönüm noktası oldu. Her ne kadar iyi bir kaptanın sahip olduğu tüm liderlik niteliklerine sahip olsa da, mutlaka göze çarpan bir seçim değildi, ancak ilerici bir seçimdi.

Arsenal defans oyuncusu ve orta saha oyuncusundan daha fazla kep olan çok sayıda aday vardı, ancak hiçbiri girişimci kadar değildi. Ve son 23 kadroda Steph Houghton’un geri dönüşü olmadan, Williamson’ın adaylığı test edilecek. Bu, Fransa’daki 2019 Dünya Kupası’nda altı dakika futbol oynamış ve ikinci büyük turnuvasına yeni başlayan bir oyuncu için büyük bir girişim. O meydan yükselebilir mi?

Bu geceye göre, kesinlikle. Olgun, emredici ve direkt. Oynama şekli, bir lider olarak sunduğu bazı kişilik özelliklerini bünyesinde barındırıyor. Takım arkadaşları ona açıkça saygı duyuyor – muhalefet de aynısını yapıyor. Bu gece parkın ortasını kontrol etti, kutudan kutuya koştu ve savunmayı saldırıyla birleştirdi. Keira Walsh ile ikili pivot özellikle etkilidir ve İngiltere’nin başarısının kaynağı olmuştur – inşa edilecek bir platform. Kıskanılacak enerji seviyelerine ve yapışkan bir dokunuşa sahip, bu da 8 numaralı orta saha için mükemmel bir kombinasyon.

Sky Sports’ta Euro 2022’yi takip edin

Bu yaz Sky Sports ve Sky Sports Haberlerinde Euro 2022’den en son haberleri takip edin.

Kapsam, Jessica Creighton ve Kyle Walker ile birlikte Sky Sports WSL sunucusu Caroline Barker tarafından sabitlenecek. Bu arada Karen Carney, Sue Smith, Courtney Sweetman-Kirk ve Laura Bassett turnuva boyunca analiz verecek.

Onlara ayrıca deneyimli İngiltere kalecisi Karen Bardsley ve Manchester City defans oyuncusu Esme Morgan da katılacak.

Uzmanlar ve sunucular, Sky Sports News ekibini ülke genelinde maçların oynandığı çeşitli stadyumlara kadar takip edecek olan Sky Sports Kadınlar Euro 2022 Mobil Tanıtım Otobüsü’nden çalışacak.

Ek olarak, Sky Sports’un Temel Futbol Podcast’i, turnuva için 21 Haziran’da Sky Sports Kadınlar Euro Podcast’i olarak yeniden adlandırılacaktır. Charlotte Marsh ve Anton Toloui’nin ev sahipliğinde, turnuva boyunca güçlü bir program dizisine ek olarak özel haberler ve oyuncu röportajları yer alacak.

Euro 2022: Gruplar…

Grup A: İngiltere, Avusturya, Norveç, Kuzey İrlanda

B Grubu: Almanya, Danimarka, İspanya, Finlandiya

C Grubu: Hollanda, İsveç, Portekiz, İsviçre

D Grubu: Fransa, İtalya, Belçika, İzlanda

Euro 2022: Program…

grup aşaması

6 Temmuz Çarşamba

A Grubu: İngiltere – Avusturya – başlama saati 20:00, Old Trafford

7 Temmuz Perşembe

A Grubu: Norveç – Kuzey İrlanda – başlama saati 20:00, St Mary’s

8 Temmuz Cuma

B Grubu: İspanya – Finlandiya – başlama saati 17:00, Stadyum MK

B Grubu: Almanya – Danimarka – başlama saati 20:00, London Community Stadium

9 Temmuz Cumartesi

C Grubu: Portekiz – İsviçre – başlama saati 17:00, Leigh Sports Village

C Grubu: Hollanda – İsveç – başlama saati 20:00, Bramall Lane

10 Temmuz Pazar

D Grubu: Belçika – İzlanda – başlama saati 17:00, Manchester City Academy Stadyumu

D Grubu: Fransa – İtalya – başlama saati 20:00, New York Stadyumu

11 Temmuz Pazartesi

A Grubu: Avusturya – Kuzey İrlanda – başlama saati 17:00, St Mary’s

A Grubu: İngiltere – Norveç – başlama saati 20:00, Brighton ve Hove Community Stadyumu

12 Temmuz Salı

B Grubu: Danimarka – Finlandiya – başlama saati 17:00, Stadium MK

B Grubu: Almanya – İspanya – başlama saati 20:00, London Community Stadium

13 Temmuz Çarşamba

C Grubu: İsveç – İsviçre – başlama saati 17:00, Bramall Lane

C Grubu: Hollanda – Portekiz – başlama saati 20:00, Leigh Sports Village

14 Temmuz Perşembe

D Grubu: İtalya – İzlanda – başlama saati 17:00, Manchester City Academy Stadyumu

D Grubu: Fransa – Belçika – başlama saati 20:00, New York Stadyumu

15 Temmuz Cuma

A Grubu: Kuzey İrlanda – İngiltere – başlama saati 20:00, St Mary’s

A Grubu: Avusturya – Norveç – başlama saati 20:00, Brighton ve Hove Community Stadyumu

16 Temmuz Cumartesi

B Grubu: Finlandiya – Almanya – başlama saati 20:00, Stadyum MK

B Grubu: Danimarka – İspanya – başlama saati 20:00, London Community Stadium

17 Temmuz Pazar

C Grubu: İsviçre – Hollanda – başlama saati 17:00, Bramall Lane

C Grubu: İsveç – Portekiz – başlama saati 17:00, Leigh Sports Village

18 Temmuz Pazartesi

D Grubu: İzlanda – Fransa – başlama saati 20:00, New York Stadyumu

D Grubu: İtalya – Belçika – başlama saati 20:00, Manchester City Academy Stadyumu

nakavt aşaması

Çeyrek finaller

20 Temmuz Çarşamba

Çeyrek final 1: Kazananlar A Grubu v İkinciler B Grubu – başlama saati 20:00, Brighton and Hove Community Stadyumu

21 Temmuz Perşembe

Çeyrek final 2: Kazananlar B Grubu v İkinciler A Grubu – başlama saati 20:00, London Community Stadyumu

22 Temmuz Cuma

Çeyrek final 3: Kazananlar C Grubu v İkinciler D Grubu – başlama saati 20:00, Leigh Sports Village

Çeyrek Final 4: Kazananlar D Grubu v İkinciler C Grubu – başlama saati 20:00, New York Stadyumu

yarı final

26 Temmuz Salı

Yarı final 1: Kazananlar çeyrek final 1 v Kazananlar çeyrek final 3 – başlama saati 20:00, Bramall Lane

27 Temmuz Çarşamba

Yarı final 2: Kazananlar çeyrek final 2 v Kazananlar çeyrek final 4 – başlama vuruşu 20:00, Stadium MK

son

31 Temmuz Pazar

Kazananlar yarı final 1 v Kazananlar yarı final 2 – başlama 17:00, Wembley
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12635294/sarina-wiegman-says-england-women-will-need-more-ruthlessness-heading-into-euro-2022

Yorum yapın

SMM Panel