Sarfaraz Khan’ın 134’ü Mumbai’yi 374’e yükseltti; sağlam MP kütüklerde 123/1’e ulaşır


Formda vurucu Sarfaraz Khan, 23 Haziran Perşembe günü Ranji Trophy 2022 sezonunun dördüncü yüzünü ezdi. Ranji Trophy 2022 finalinin 2. Gününde Bengaluru’da Madhya Pradesh’e karşı kazandığı 134 vuruşla Mumbai’yi 374’e yükseltti.

Buna karşılık, MP sağlam bir vuruş çabasıyla geldi ve Stumps tarafından 1’e 123’e ulaştı. MP, Mumbai’yi 251 koşuyla geride bıraktı.

Mumbai, Sarfaraz 40 sayı ve Shams Mulani 12 sayı ile yenilmedi ve 248 sayı 5 sayı ile ilk vuruş vuruşlarını sürdürdü. İkincisi, Gaurav Yadav tarafından lbw tarafından tuzağa düşürülerek günün ikinci topuna düştü. Sarfaraz, tek bir Kumar Kartikeya ile zorlu bir elliyi getirdi. Ancak Yadav, MP Tanush Kotian’ı (15) geç hareket eden ve vurucunun kütüğünü geri iten bir topla temizleyerek yarışmada önde tuttu.

Sarfaraz, Mumbai’yi avda tutmak için savaşmaya ve önemli sınırları bulmaya devam etti. Vuruş ekibi sekizinci kalesini kaybettiğinde 80’lerdeydi. Dhawal Kulkarni, 36 top 1 için Anubhav Agarwal’ın gerisinde kaldı. Sarfaraz kısa süre sonra Kartikeya’yı bir sınır için parçalayarak 190 topta 100’üne ulaştı. Sidhu Moosewala’ya haraç ödeyerek ve geç şarkıcının imzası olan uyluk tokatını çıkararak kutladı.

Safaraz bir uçta ilerlemeye devam ederken, Mumbai, Yadav’ı küçük kapıların arkasına atarken Tushar Deshpande’yi 6 sayı kaybetti. Yüzbaşı sonunda son çıkan adam oldu ve Yadav’ın vuruş sırası dördüncü kurbanı oldu. Takım için daha önemli koşular elde etmeye çalışırken, daha yavaş bir topu daha derin ekstra koruma altına aldı.

Safaraz’ın muhteşem vuruş sırası 13 dörtlü ve iki altılıydı. Milletvekili için Yadav 106 yerine 4, Agarwal ise 81 yerine 3 elde etti.


Milletvekili vuruşları, Mumbai’yi Ranji Trophy 2022 finalinin 2. Gününde körfezde tutuyor

Mumbai’nin toplam 374 ilk vuruşuna yanıt veren MP, sopayla inatçı bir gösteri yaptı.

Açılışlar Yash Dubey ve Himanshu Mantri açılış kapısı için 47 ekledi. Mantri, iki oyuncudan agresif olanıydı ve hatta Mulani’yi 14. sırada arka arkaya altılar için tokatladı. Tushar Deshpande, Mantri (31) lbw’yi orta ve bacakta tam bir teslimatla tuzağa düşürürken Mumbai için biraz soluk aldı.

Dubey ve Shubham Sharma, Mumbai bowling oyuncularına direndi ve olası bir mücadeleyi engelledi. Kendilerine göre, MP vurucuları kendi kabuklarına girmediler ve fırsat ortaya çıktığında sınırları buldular. Özellikle Sharma, 65-top 41’inde altı dörtlü vurarak agresifti. Dubey de çok sayıda sınır vurdu, ancak 44’ü için 131 topla karşılaştı.

76’lık kesintisiz ikinci küçük kapı, MP’yi Ranji Trophy 2022 finalinde ilk vuruşta önemli bir liderliği zorlamak için iyi bir konuma getirdi.


Kriket dışındaki sporlarla ilgileniyor musunuz? Daha fazla ayrıntı bulun burada
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-ranji-trophy-2022-final-day-2-sarfaraz-khan-s-134-lifts-mumbai-374-solid-mp-reach-123-1-stumps?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel