“Sanırım hepimiz endişeleneceğiz”


Liverpool’un eski savunucusu Phil Thompson, Mohamed Salah ile Anfield’daki sözleşme durumu konusunda ‘gergin’ olduğunu itiraf etti.

Liverpool’un 11 numarasının geleceği, Kızıllar Mısırlı enternasyonalini yeni bir anlaşma üzerinde bağlamak için mücadele ederken havada görünüyor.

Eski AS Roma oyuncusu, 2023 yazına kadar Reds ile sözleşmeli, ancak geleceğini Merseyside kulübünün ötesinde taahhüt etmiyor.

Thompson, durumla ilgili ‘endişeli’ olduğunu kabul etti, ancak Jurgen Klopp’un kulüp için ‘doğru olanı’ yapacağına inanıyor.

Reds ile yedi kez Football League First Division şampiyonu olan oyuncu, Salah’ın eski kulübü için sadece katkı sağladığı gol sayısı nedeniyle değil, aynı zamanda müsait olması nedeniyle de ‘devasa’ bir oyuncu olduğunu iddia etti.

68 yaşındaki oyuncu, insanların çoğu zaman ‘arkadaşın asla yaralanmadığını’ ‘unuttuğuna’ ve böyle bir oyuncuyu kaybetmenin Reds için büyük bir darbe olacağına inanıyor.

? Jurgen Klopp, Mo Salah’ın uluslararası görevdeki hayal kırıklığı hakkında: “Zaman zaman hepimiz aşağıdayız, ama o gerçekten mutlu. [Well] Mutlu değilim ama Virg’in dediği gibi buraya döndüğünüzde tüm cephelerde savaşıyorsunuz ve olması gereken de bu.” ?

Eski Reds kaptanı anlattı Liverpool yankısı:

“Bence hepimiz gerginiz ve bence hepimiz orada gerginiz. Adam bizim için bu kadar gol atıyor, yüksek bir performans sergiliyor ve çok fazla maç kaçırmıyor, ki bu muazzam. İnsanlar bunu unutuyor. Adam asla yaralanmaz. Yani, böyle birini kaybetmek büyük bir darbe olur.”

Thompson, Kızılların işe alım ekibinin ‘bir çözüm bulabileceğine’ inanıyor, ancak Mısır kralının Gini Wijnaldum gibi ayrılmamasını umuyor.

İngiliz devam etti:

“İmzalamaması ne kadar uzun sürerse, sanırım hepimiz endişeleneceğiz. Ama bence doğru olanı yapmak ve onu imzalamak için ne gerekiyorsa yapmak için kulübe güvenmeliyiz.”

Ekledi:

“Ve onların arkasında çalıştıklarını düşünürdüm. [the scenes on] o. Ama düzeleceğini söyleyemem. İyi olacak. İşler uzadıkça Gini Wijnaldum ile kulübü ne kadar sevdiğini söylediğini ve işleri nasıl halletmeye çalıştığını gördük. Bu yüzden beni endişelendiriyor ve kulübün çalışma şeklinin, işe alımların ve geçmişteki sözleşmelerin yapılmasının bir çözüm bulmasını umuyorum.”


Liverpool, Mohamed Salah’ı tutabilir mi?

Ne Mohamed Salah ne de Liverpool sözleşme müzakerelerinde taviz vermeye hazır görünmüyor ve işlerin nasıl sonuçlanacağını bekleyip görmemiz gerekiyor.

Tek kelimeyle özel, Mo ? Tüm 9️⃣’a bir bakış @MoSalahBu hafta sonu rakiplerine karşı süper vuruşlar ⏪

Salah’ın Anfield’da neredeyse yeri doldurulamaz olduğu gerçeği inkar edilemez. Forvet, Kırmızılar için bugüne kadar 239 maçta 153 gol ve 57 asist yaptı.

Kulübün yıldız hücum oyuncusunu yeni bir sözleşme imzalamaya ikna etmesi için hala zaman var, ancak şu anda dünyanın en iyi oyuncularından biriyle bekleme oyununu oynamayı göze alamazlar.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/football/news-i-think-will-worried-phil-thompson-admits-nervous-liverpool-forward-s-contract-situation-club?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın