Sandown için üç underthrufive çekişme içinde | Yarış HaberleriSandown için üç underthrufive çekişme içinde | Yarış Haberleri

Threeunderthrufive, Sandown’daki bet365 Gold Cup’ta bu sezon son bir galibiyet alabilir.

Paul Nicholls tarafından eğitilmiş acemi, bu sezon iki kez 2. Sınıf seviyesinde olmak üzere altı çit üzerinden dördünü kazandı.

Geçen hafta Brown Advisory Novices’ Chase’de L’Homme Presse’nin arkasından altıncı sıraya geriledi ve yarışın büyük bölümünde öne çıktı.

Yarış menajeri Iain Turner, “Ona yerleştirilmek için binmiş olsaydık, yerleştirilmiş olurdu, ancak bu yarışlarda merak içinde kalmanın bir anlamı yok, sadece bir kez koşabilir, hadi deneyelim ve kazanalım” dedi. sahibi Max McNeill.

“Adrian’a (Heskin) padoktan ayrılırken söylenen son şey ‘haydi meraktan ölmeyelim’ oldu ve biz de yapmadık.

“Yumuşak bir zemin istediğini ve oyuna dayanıklılık getirerek bize yakışacağını düşündük. Paçasını kurtaracağını düşündük, ama yapamayabilir.

“L’Homme Presse o sahada her halükarda çok etkileyiciydi ve Ahoy Senor, birkaç hataya rağmen çok iyi olduğunu da gösterdi.

“Yeterince mutluyduk, yarıştan iyi bir şekilde çıktı ve bet365 Altın Kupa için bir aday olabilir. İskoç Ulusal’a konuldu, ancak bu yıl çok hızlı geliyor ve sadece bir taşa basması durumunda oldu.” yarış sabahı ya da erken düştü.”

McNeill’lerin Ayr maratonu için Olly Murphy tarafından eğitilmiş bir tane daha var.

Turner devam etti: “Kurt her zaman İskoç Grand National atımız oldu. Mesafenin iyi olacağını düşünüyoruz, Edinburgh National’da ikinciyken Musselburgh’da iyi kalıyor gibiydi.

“O, tüm yıl boyunca iyi koşan bir ikinci sezon kovalayıcısı. Muhtemelen Doncaster’da kazanırdı ama geç bir hata yaptı ve bu form iyi çalıştı.

“Daha sonra Cheltenham’da ikinciydi ve Musselburgh’da çizgiyi güçlü bir şekilde vurduğunda ve ağırlık verdiğinde ikinci oldu.

“Maalesef bu sezon kazanmasına engel olan birini etkileme eğilimi var, ancak yarış için doğru tipe benziyor.

“Bizim duygumuz, İskoç Ulusal’ın bu yıl Aintree’den önce olduğu yerde bu yıl her zamanki kadar güçlü olmayabilir.”
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12572803/threeunderthrufive-in-contention-for-sandown

SMM Panel PDF Kitap indir