Sanchez Mateos: 3-0’dan 3-3’e getirmek kolaydı


Sanchez Mateos: 3-0'dan 3-3'e getirmek kolaydı

Maçın düzenlemeye yönelik basın toplantısında Corenn Teknik Sorumlusu Felipe Sanchez Mateos, sahada maçın yapısal yapısı olduğunu söyledi.

Mateos, Sahada “bir stratejik planlama”. Biz arkada dörtlüye dönerken, Beşiktaş farklı bir hedefle oynadı. Daha sonra 10 kişi kaldılar. 10 kişidan sonra 4-4-1 düzenini denediler. Biz bir çok seçeneğe sahip olmak. Daha sonra 5-3-1 taktiğine döndükten sonralar. Bizde karşı bir hamle yaptık. Bugün sahada ilk defa Alanyaspor forması giyen oyuncularımız vardı. Özellikle oyunda kullanabilecekleri bir oyuncumuz. Bunun yanı sıra Zinedine oyuncular gibi bugün ilk resmi maçlarına çıktılar. Bugün iyiliğimizi artırıyor. Biz her ne kadar bugün sahada bir kişi fazlada olsak da bakım evi de güzel bir reaksiyona girildi. Oyunu 3-0’dan 3-3’e getirmek kolaydı. Bunu başarabildiler. Bizler iyi futbol oynamaya başlayın. Taraftarlarımıza iyi futbol izletmek istiyoruz. Tribünlerimizi sadece takım maçlarında değil, aşırı doldurmalarını istiyoruz. Bizler strateji oyunu oynamak” şeklinde konuşma.

“ONLARI SÜREKLİ ZORLAYACAĞIMIZ İÇİN DEĞİŞİKLİĞE GİTTİLER”

Rakip Beşiktaş’ı tartışmasından dolayı tebrik edenos, “Böyle bir değil. Mate 10 ile oynamak kolay değil. Rakibimiz seçim olarak çok seçim yaptı. 4-4-1 düzenindeyken biz biraz daha yaygın bir dizilim aldık. Topu çizgi üzerinde oyuncularımıza ataklar. Onlara bizim kazandırdığımız 5’li savunmayı savunmayla durdurulyalarlar. Önde 3’lü bir orta saha ile bize karşı savunmuşlar. Biz farklı bir dizilime geçtik. Elbette onlar için kolaydı. Biz sürekli topa sahip olan bir takımız. Okumaya devam edeceğimiz için gidecekler. 10 kişi ile bu havanda oynamak kolaydı. Futbolun doğasında zaman var” kullanımı.


Kaynak : https://www.cnnturk.com/spor/futbol/sanchez-mateos-3-0dan-3-3e-getirmek-kolay-degildi

SMM Panel PDF Kitap indir