San Antonio Spurs, Brooklyn Nets ve LA Lakers ile 3 takımlı anlaşmanın bir parçası olabilir, draft hakkı ile teşvik edilmesi gerekecek


San Antonio Spurs, LA Lakers ve Brooklyn Nets’in mevcut durumlarına yardımcı olmak için üç takımlı bir anlaşmanın parçası olabilir. NBA’in serbest oyuncu ateşi bitmekten çok uzak.

Lakers ve Nets’i çevreleyen çok sayıda takas söylentisi ve spekülasyonun ardından, anlaşmanın yapılmasına yardımcı olabilecek yeni bir ekip ortaya çıktı. Spurs, Russell Westbrook’un 47 milyon dolarlık kontratının son yılını almak için gerekli boşluk payına sahip. ESPN’den Adrian Wojnarowski, üç takımlı takasın nasıl sonuçlanacağını açıkladı.

youtube kapağı

Wojnarowski, “San Antonio gibi bir takım, şu anda takımlar arasındaki Russell Westbrook-Kyrie Irving anlaşmasında kolaylaştırıcı olabilir. Sınır boşlukları var. Şimdi, onları oldukça yüksek bir seviyede teşvik etmeniz gerekir.

Lakers’ın birden fazla draft hakkıyla bir anlaşmayı teşvik etme istekliliği, bence bu anlaşmanın henüz hiçbir yere gitmemiş olmasının bir nedeni.”

Önerilen bu takasla Lakers, LeBron James ve Kyrie Irving’i yeniden bir araya getirme ve hoşnutsuz bir Westbrook’u San Antonio Spurs’e gönderme şansı elde edecek. Spurs’ün Nets’e ne vereceği henüz belli değil. Spurs’ün son zamanlarda yaptıkları takaslardan bir sürü seçimi var. Wojnarowski’nin önerdiği gibi bir anlaşmada kimi paketlemeye istekli oldukları hala belirsiz.

Spurs’ün Westbrook’la ne yapacağına gelince, onu sezonun geri kalanında dışarıda bırakmak ya da bir sözleşme satın almayı kabul etmek gibi seçenekleri var. Houston Rockets bunu Washington Wizards’tan John Wall’u aldıktan sonra yaptı. Nisan 2021’de bir hamstring yaralanması geçirdikten sonra, birkaç hafta önce bir sözleşme satın alımına ulaşana kadar onu beklettiler.

Spurs’ün, eğer gerekli sermayeyi almak anlamına geliyorsa, Russell Westbrook’u üç takımlı bir takasta absorbe etmek için pek çok teşviki var. Sözleşmesinin son sezonuna giriyor ve San Antonio, tüm yıl boyunca onunla oturabilir veya bir sözleşme satın alma görüşmesi yapabilir.


San Antonio Spurs, Russell Westbrook için ne yapabilir?

LA Lakers, Russell Westbrook'u koruyor
LA Lakers, Russell Westbrook’u koruyor

Nets forveti Kevin Durant geçen hafta bir takas talebinde bulunduktan sonra, takımlar istedikleri fiyat için ön büroya geldiler. Durant’in ikileminin yanı sıra, Irving’in sözleşmesinin son yılını seçtikten sonra takas görüşmelerinde olduğu da söyleniyor. Nets, Durant karşılığında bir All-Star istiyor, ancak Durant’in geçmiş takımları için nasıl bir drama yarattığı göz önüne alındığında, takımlar yıldızlarından vazgeçmek konusunda tereddütlü.

Nets’in durumunun dışında, Lakers Westbrook’u göndermek istiyor. Eski MVP, geçen sezonki rolü konusunda Lakers yönetimiyle göz göze gelmedi ve bu da tüm yıl boyunca mücadele etmesine neden oldu.

youtube kapağı

Westbrook, Spurs ile tüm sezon boyunca oturmama ve Spurs’ün genç oyuncularına akıl hocalığı yapma şansına sahip olacak. Veya Lakers olmayan bir takımda oynama şansı için satın almayı kabul edebilir. Geçen sezon mücadele etmesine rağmen, Westbrook’un yoğunluğu ve tecrübesi hala değerli. Rekabet eden takımlar, başka bir yere takas edilirse, onu kurtarmak için bir şans vermeyi düşünebilir.

Şimdilik, Lakers ve Nets’in elinde ne olduğunu bekleyip görmemiz gerekecek.


Joseph Schiefelbein tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/basketball/rumor-nba-trade-rumors-san-antonio-spurs-part-3-team-deal-brooklyn-nets-la-lakers-will-need-incentivized-draft-picks?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir