“Sakatlık hariç, rekorumu aşacak”


Eski İngiltere kaptanı Alastair Cook, Joe Root’un 12.472 Test koşusu sayısını gölgede bırakmasını yalnızca yaralanmaların potansiyel olarak engelleyebileceğine inanıyor.

Root kısa süre önce, Cook ile paylaştığı bir rekor olan 10.000 koşu dönüm noktasını geçen en genç ortak oldu. Lord’s Test’in Yeni Zelanda’ya karşı dördüncü vuruşunda maç kazandıran bir ton gol atarken bu başarıya ulaştı.

Koşu çetelelerinin yanı sıra, Root da Cook’un 33 Test yüzlerce kaydından sadece yedi asır utangaç.

10.000 Test çalışmasına ulaşma yaşı:Sir Alastair Cook:31 yaş ve 157 günJoe Root:31 yaş ve 157 gün🤯

Yorkshire doğumlu meyilli kısa süre önce kaptanlık görevinden istifa etti. Bununla birlikte, Root’un kaptanlık görevinin, özellikle takım için işlerin kötüye gittiği yakın geçmişte, kendi performansları üzerinde hiçbir etkisi olmadı.

Alastair Cook, BBC Sport’a verdiği demeçte, Root’un kariyerini bitirdiğinde 12.472 koşuyu tamamlamasını beklediğini söyledi:

“En inanılmaz vuruş vuruşlarını oynayabilecek kişi Kevin Pietersen’di, ancak üç formdaki en eksiksiz vurucular için bu Root. Tutarlılığı inanılmaz. Herkes kadar iyi bir spin oyuncusuydu.”

Eski İngiltere kriket oyuncusu ekledi:

“Uluslararası kriket oynamaya hazırdı. Durumun üstesinden gelebileceğini biliyordun. Sakatlık olmazsa rekorumu aşacak.”

Root şu anda 118 Test oynadıktan sonra kemerinin altında 10.015 koşuya sahip ve formatta ortalama 49.57. Orta dereceli vuruş, Sachin Tendular’ın 24 yıllık bir kariyer boyunca biriktirdiği zorlu koşu çetelesinden hala 5,906 eksik.


“Onun için kolay olduğunu söylemiyorum ama öyle bir sorunu yok gibi görünüyor” – Alastair Cook, Joe Root hakkında

Kendi kuşağının en iyi açılış vuruşlarından biri olan Alastair Cook, 2018’de 33 yaşında oyundan emekli olmaya karar verdi. Kariyerini The Oval’da Hindistan’a karşı bir yüzyıla damgasını vurarak bitirdi.

Cook, Root’un baskıyla başa çıkmak için ondan daha donanımlı olduğunu belirterek şunları söyledi:

“33’te bitireceğimi asla söylemezdim, ama zaman benim için doğru geldi. Koşular yapmak için hissettiğim zihinsel baskı beni çok etkiledi. Onun için kolay olduğunu söylemiyorum, ama o görünmüyor. bu sorunu yaşamak için.”

Eski İngiltere kaptanı ayrıca Root’un düşük riskli seçeneklerle puan tablosunu işlemeye devam etme becerisini övdü ve şu sonuca vardı:

“Onu bağlamak çok zor. 30’a kadar inmek zorunda kaldım, bana her zaman iki saat gibi gelen bir süre aldı. Joe’nun pek çok düşük riskli puanlama seçeneği olduğundan, hemen hemen 360 derece boyunca, sık sık alır. 40 toptan 30’a.”

Root daha sonra İngiltere’nin Yeni Zelanda’ya karşı 10 Haziran’dan itibaren Nottingham’daki Trent Bridge’deki ikinci Testi sırasında iş başında görülecek. Üç Aslan, Lord’s’ta beş küçük kapı galibiyetinin ardından şu anda ziyaretçilere 1-0 önde gidiyor.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-barring-injury-go-miles-past-record-sir-alastair-cook-predicts-joe-root-highest-scoring-english-batter?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel