Sakatlanan Falcao’nun son durumu açıklandı! 3-4 hafta yok

Galatasaray’da oynadığı dönemde de kesintisiz sakatlıklar yüzünden hakiki performansından uzak kalan ve ardından Rayo Vallecano’da oynadığı 7 maçta 5 gol atarak gözleri baştan üstüne çeken Kolombiyalı 35 yaşındaki Radamel Falcao’nun sakatlık kabusu İspanya’da da başladı.

İspanya 1. Futbol Ligi’nin (La Liga) 13. haftasında Real Madrid, sahasında Rayo Vallecano’yu 2-1 mağlup ettiği maçta ikinci güya oyuna girdikten 7 dakika daha sonra gol atan ve anında ardından sakatlanarak oyundan çıkan Falcao hakkında kulüpten yazılmış yorumlama yapıldı.

Rayo Vallecano sağlık durumu personeli, Falcao’nun sağ uyluk kasında yırtık yaşadığını bildirerek tahmini 3 ila 4 hafta sahalardan uzakta kalacağını açıkladı.

Real Madrid’e karşısında dün oynadıkları maçta Rayo Vallecano’da yerine geçen kimse başlayan ve 69. dakikada oyuna giren Falcao, takımı 2-0 yenik durumdayken 76. dakikada karşı taraf ağları havalandırarak farkı 1’e indirmişti. Falcao, 80. dakikada sakatlanarak oyundan çıkmıştı.

Galatasaray’dan ayrıldıktan sonradan geldiği Rayo Vallecano’da oynadığı 7 maçta 5 gol atan Falcao, hafta içinde kas ağrıları sorunu yaşamış ve bu yüzden Real Madrid maçında yerine koyma başlamıştı.

Yorum yapın