Sağlık Bakanı Fahrettin Koca güncel corona virüsü rakamlarını açıkladı (9 Kasım 2021 koronavirüs tablosu)

Türkiye’de son dakika corona virüsü gelişmelerini, olgu ve vefat sayılarını her akşam paylaşan Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 9 Kasım 2021 Salı günü vaka ve ölüm sayıları hakkında güncel bilgileri yaptığı son dakika açıklaması ile duyurdu.

Bakan Koca 9 Kasım 2021 Salı günü 28 bin 662 vakaya rastlandığını açıkladı. Koca keza 196 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca güncel corona virüsü rakamlarını açıkladı (9 Kasım 2021 koronavirüs tablosu)

CORONA VİRÜSÜ NEDİR?
Ayrıca dünyada hem de ülkemizde hayatı korkutma eden ve küresel bir salgın haline dönüşen corona virüsüyle ilgili bilgiler Sıhhat Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alıyor. Peki corona virüsü nedir? İşte, corona virüsünün tanımı; Corona virüsler, keza hayvanlarda ayrıca de insanlarda bulunan geniş bir virüs ailesidir. Bazıları insanları enfekte eder ve soğuk algınlığından, Orta Doğu Solunum Sendromu (MERS) ve Şiddetli Akut Solunum Sendromu (SARS) gibi daha önemli hastalıklara niçin olduğu bilinmektedir.

BELİRTİLERİ NELERDİR?
Genelde yaşlıların risk grubunda yer aldığı corona virüsü hastalığı, kişiden kişiye bulaşabilerek ve ayrı semptomlar halinde kendisini emin ediyor. İşte, ‘corona virüsü belirtileri nelerdir? sorusunun yanıtı;

Yorum yapın