Sağlık Bakanı Fahrettin Koca güncel corona virüsü rakamlarını açıkladı (8 Kasım 2021 koronavirüs tablosu)

Türkiye’de son dakika corona virüsü gelişmelerini, olgu ve ölüm sayılarını her akşam paylaşan Afiyet Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 8 Kasım 2021 Pazartesi günü olgu ve vefat sayıları hakkında aktüel bilgileri yaptığı son dakika açıklaması ile duyurdu.

Bakan Koca 8 Kasım 2021 Pazartesi günü 27 bin 824 vakaya rastlandığını açıkladı. Koca hem 187 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca güncel corona virüsü rakamlarını açıkladı (8 Kasım 2021 koronavirüs tablosu)

CORONA VİRÜSÜ NEDİR?
Keza dünyada keza de ülkemizde hayatı tehdit eden ve küresel bir salgın haline dönüşen corona virüsüyle ilgili bilgiler Sağlık Durumu Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alıyor. Peki corona virüsü nedir? İşte, corona virüsünün tanımı; Corona virüsler, hem hayvanlarda ayrıca de insanlarda bulunan geniş bir virüs ailesidir. Bazıları insanları enfekte eder ve soğuk algınlığından, Orta Doğu Solunum Sendromu (MERS) ve Şiddetli Akut Solunum Sendromu (SARS) gibi daha ciddi hastalıklara neden olduğu bilinmektedir.

BELİRTİLERİ NELERDİR?
Çoğunlukla yaşlıların risk grubunda yer aldığı corona virüsü hastalığı, kişiden kişiye bulaşabilerek ve farklı semptomlar halinde kendisini belirli ediyor. İşte, ‘corona virüsü belirtileri nelerdir? sorusunun yanıtı;

Yorum yapın