Sağlık Bakanı Fahrettin Koca güncel corona virüsü rakamlarını açıkladı (7 Mart 2022 koronavirüs tablosu)

Türkiye’de son dakika corona virüsü gelişmelerini, vaka ve ölüm sayılarını her akşam paylaşan Sağlık Durumu Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 7 Mart 2022 Pazartesi günü vaka ve ölüm sayıları hakkında güncel bilgileri yaptığı son dakika açıklaması ile duyurdu.

Bakan Koca 7 Mart 2022 Pazartesi günü 34.343 vakaya rastlandığını açıkladı. Koca ayrıca 132 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini açıkladı.

CORONA VİRÜSÜ NEDİR?
Ayrıca dünyada ayrıca de ülkemizde hayatı korkutma eden ve küresel bir salgın haline dönüşen corona virüsüyle ilgili bilgiler Sağlık Durumu Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alıyor. Peki corona virüsü nedir? İşte, corona virüsünün tanımı; Corona virüsler, keza hayvanlarda ayrıca de insanlarda bulunan geniş bir virüs ailesidir. Bazıları insanları enfekte eder ve soğuk algınlığından, Orta Doğu Solunum Sendromu (MERS) ve Şiddetli Akut Solunum Sendromu (SARS) gibi daha önemli hastalıklara neden olduğu bilinmektedir.

BELİRTİLERİ NELERDİR?
Genel Olarak yaşlıların tehlike grubunda yer aldığı corona virüsü hastalığı, kişiden kişiye bulaşabilerek ve öbür semptomlar halinde kendisini kesin ediyor. İşte, ‘corona virüsü belirtileri nelerdir? sorusunun yanıtı;

Yorum yapın