Sağlık Bakanı Fahrettin Koca güncel corona virüsü rakamlarını açıkladı (5 Kasım 2021 koronavirüs tablosu)

Türkiye’de son dakika corona virüsü gelişmelerini, olgu ve ölüm sayılarını her akşam paylaşan Sıhhat Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 5 Kasım 2021 Cuma günü olgu ve vefat sayıları hakkında güncel bilgileri yaptığı son dakika açıklaması ile duyurdu.

Bakan Koca 5 Kasım 2021 Cuma günü 28 bin 193 vakaya rastlandığını açıkladı. Koca ayrıca 198 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca güncel corona virüsü rakamlarını açıkladı (5 Kasım 2021 koronavirüs tablosu)

CORONA VİRÜSÜ NEDİR?
Ayrıca dünyada keza de ülkemizde hayatı korkutma eden ve küresel bir salgın haline dönüşen corona virüsüyle ilgili bilgiler Sıhhat Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alıyor. Peki corona virüsü nedir? İşte, corona virüsünün tanımı; Corona virüsler, hem hayvanlarda ayrıca de insanlarda yer alan geniş bir virüs ailesidir. Bazıları insanları enfekte eder ve soğuk algınlığından, Orta Doğu Solunum Sendromu (MERS) ve Şiddetli Akut Solunum Sendromu (SARS) gibi daha önemli hastalıklara neden olduğu bilinmektedir.

BELİRTİLERİ NELERDİR?
Genellikle yaşlıların risk grubunda yer aldığı corona virüsü hastalığı, kişiden kişiye bulaşabilerek ve bambaşka semptomlar halinde kendisini belli ediyor. İşte, ‘corona virüsü belirtileri nelerdir? sorusunun yanıtı;

Yorum yapın