Sağlık Bakanı Fahrettin Koca güncel corona virüsü rakamlarını açıkladı (27 Ocak 2022 koronavirüs tablosu)

Türkiye’de son dakika corona virüsü gelişmelerini, olgu ve vefat sayılarını her akşam paylaşan Sağlık Durumu Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 27 Ocak 2022 Perşembe günü olgu ve vefat sayıları hakkında güncel bilgileri yaptığı son dakika açıklaması ile duyurdu.

Bakan Koca 27 Ocak 2022 Perşembe günü 82 bin 180 vakaya rastlandığını açıkladı. Koca ayrıca 174 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca güncel corona virüsü rakamlarını açıkladı (27 Ocak 2022 koronavirüs tablosu)

CORONA VİRÜSÜ NEDİR?
Hem dünyada hem de ülkemizde hayatı korkutma eden ve küresel bir salgın haline dönüşen corona virüsüyle ilgili bilgiler Sıhhat Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alıyor. Peki corona virüsü nedir? İşte, corona virüsünün tanımı; Corona virüsler, keza hayvanlarda keza de insanlarda yer alan geniş bir virüs ailesidir. Bazıları insanları enfekte eder ve soğuk algınlığından, Orta Doğu Solunum Sendromu (MERS) ve Şiddetli Akut Solunum Sendromu (SARS) gibi daha ciddi hastalıklara neden olduğu bilinmektedir.

BELİRTİLERİ NELERDİR?
Genellikle yaşlıların tehlike grubunda yer aldığı corona virüsü hastalığı, kişiden kişiye bulaşabilerek ve öbür semptomlar halinde kendisini kesin ediyor. İşte, ‘corona virüsü belirtileri nelerdir? sorusunun yanıtı;

Yorum yapın