Sağlık Bakanı Fahrettin Koca güncel corona virüsü rakamlarını açıkladı (26 Ocak 2022 koronavirüs tablosu)

Türkiye’de son dakika corona virüsü gelişmelerini, olgu ve ölüm sayılarını her akşam paylaşan Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 26 Ocak 2022 Çarşamba günü olgu ve ölüm sayıları hakkında güncel bilgileri yaptığı son dakika açıklaması ile duyurdu.

Bakan Koca 26 Ocak 2022 Çarşamba günü 77 bin 434 vakaya rastlandığını açıkladı. Koca hem 188 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca güncel corona virüsü rakamlarını açıkladı (26 Ocak 2022 koronavirüs tablosu)

CORONA VİRÜSÜ NEDİR?
Ayrıca dünyada keza de ülkemizde hayatı tehdit eden ve küresel bir salgın haline dönüşen corona virüsüyle ilgili bilgiler Sağlık Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alıyor. Peki corona virüsü nedir? İşte, corona virüsünün tanımı; Corona virüsler, keza hayvanlarda keza de insanlarda yer alan geniş bir virüs ailesidir. Bazıları insanları enfekte eder ve soğuk algınlığından, Orta Doğu Solunum Sendromu (MERS) ve Şiddetli Akut Solunum Sendromu (SARS) gibi daha ciddi hastalıklara neden olduğu bilinmektedir.

BELİRTİLERİ NELERDİR?
Genelde yaşlıların tehlike grubunda yer aldığı corona virüsü hastalığı, kişiden kişiye bulaşabilerek ve farklı semptomlar halinde kendisini muhakkak ediyor. İşte, ‘corona virüsü belirtileri nelerdir? sorusunun yanıtı;

Yorum yapın