Sağlık Bakanı Fahrettin Koca güncel corona virüsü rakamlarını açıkladı (25 Ekim 2021 koronavirüs tablosu)

Türkiye’de son dakika corona virüsü gelişmelerini, olgu ve ölüm sayılarını her akşam paylaşan Sağlık Durumu Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 25 Ekim 2021 günü olgu ve vefat sayıları hakkında güncel bilgileri yaptığı son dakika açıklaması ile duyurdu.

Bakan Koca 25 Ekim 2021 günü 27.663 vakaya rastlandığını açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca güncel corona virüsü rakamlarını açıkladı (25 Ekim 2021 koronavirüs tablosu)

CORONA VİRÜSÜ NEDİR?

Keza dünyada keza de ülkemizde hayatı korkutma eden ve küresel bir salgın haline dönüşen corona virüsüyle ilgili bilgiler Sağlık Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alıyor. Peki corona virüsü nedir? İşte, corona virüsünün tanımı; Corona virüsler, ayrıca hayvanlarda hem de insanlarda bulunan geniş bir virüs ailesidir. Bazıları insanları enfekte eder ve soğuk algınlığından, Orta Doğu Solunum Sendromu (MERS) ve Şiddetli Akut Solunum Sendromu (SARS) gibi daha önemli hastalıklara neden olduğu bilinmektedir.

BELİRTİLERİ NELERDİR?

Genellikle yaşlıların tehlike grubunda yer aldığı corona virüsü hastalığı, kişiden kişiye bulaşabilerek ve ayrı semptomlar halinde kendisini belirlenmiş ediyor. İşte, ‘corona virüsü belirtileri nelerdir? sorusunun yanıtı;

COVID-19’un en yaygın semptomları alev, yorgunluk ve kuru öksürüktür. Bazı hastalarda ağrı ve sancı, burun tıkanıklığı, burun akıntısı, boğaz ağrısı ya da ishal olabilir. Bu semptomlar genellikle hafiftir ve yavaşça başlar. Bir Takım halk müziği enfekte olur, ancak herhangi bir semptom görülmez ve kendilerini kötü hissetmezler. Birçok insan (yaklaşık% 80) özel tedaviye gereksinim duymadan iyileşir. COVID-19 virüsünü bölge her 6 kişiden takriben 1’i ağır hastalanmakta ve nefes almakta güçlük çekmektedir.

Yorum yapın