Sağlık Bakanı Fahrettin Koca güncel corona virüsü rakamlarını açıkladı (24 Ekim 2021 koronavirüs tablosu)

Türkiye’de son dakika corona virüsü gelişmelerini, vaka ve ölüm sayılarını her akşam paylaşan Sağlık Durumu Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 24 Ekim 2021 günü vaka ve ölüm sayıları hakkında güncel bilgileri yaptığı son dakika açıklaması ile duyurdu.

Bakan Koca 24 Ekim 2021 günü 24.792 vakaya rastlandığını açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca güncel corona virüsü rakamlarını açıkladı (24 Ekim 2021 koronavirüs tablosu)

CORONA VİRÜSÜ NEDİR?
Hem dünyada keza de ülkemizde hayatı tehdit eden ve küresel bir salgın haline dönüşen corona virüsüyle ilgili bilgiler Sıhhat Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alıyor. Peki corona virüsü nedir? İşte, corona virüsünün tanımı; Corona virüsler, ayrıca hayvanlarda hem de insanlarda bulunan geniş bir virüs ailesidir. Bazıları insanları enfekte eder ve soğuk algınlığından, Orta Doğu Solunum Sendromu (MERS) ve Şiddetli Akut Solunum Sendromu (SARS) gibi daha önemli hastalıklara niçin olduğu bilinmektedir.

BELİRTİLERİ NELERDİR?
Genelde yaşlıların tehlike grubunda yer aldığı corona virüsü hastalığı, kişiden kişiye bulaşabilerek ve öbür semptomlar halinde kendisini muhakkak ediyor. İşte, ‘corona virüsü belirtileri nelerdir? sorusunun yanıtı;

COVID-19’un en yaygın semptomları alev, bitkinlik ve kuru öksürüktür. Bazı hastalarda sızı ve sancı, burun tıkanıklığı, burun akıntısı, boğaz ağrısı veya ishal olabilir. Bu semptomlar genel olarak hafiftir ve ağır ağır başlar. Bazı halk enfekte olur, ancak herhangi bir semptom görülmez ve kendilerini fena hissetmezler. Birçok insan (yaklaşık% 80) özel tedaviye gereksinim duymadan iyileşir. COVID-19 virüsünü alan her 6 kişiden yaklaşık 1’i ağır hastalanmakta ve nefes almakta güçlük çekmektedir.

Yorum yapın