Sage Northcutt, Rodtang Jitmuangnon’un sertliği ve saldırganlığıyla Joseph Lasiri’ye göre avantajlı olduğunu söylüyor


BİR hafif sıklet Muay Thai dünya şampiyonu Rodtang Jitmuangnon, gidilecek tek bir yön bilir, o da ilerlemek. Bu agresif tarz, Tayland’a yıllar boyunca sadık bir takipçi lejyonu kazandırdı.

Dövüşçü arkadaşı ‘Süper’ Sage Northcutt bile bunun, Prime Video 4: Abbasov’a Karşı Lee’deki ONE’da rakibi Joseph Lasiri’ye karşı zaferinin anahtarı olacağına inanıyor.

Bu Cuma, saman siklet Muay Thai kralı, Rodtang’ın bölgesini 135 pound’da işgal etmek için bir ağırlık sınıfına çıkacak.

Çarpıcı sanatların iki dünya şampiyonu arasındaki karşılaşma Singapur Kapalı Stadyumu’nda gerçekleşecek ve Kuzey Amerika’daki Amazon Prime aboneleri için US Primetime’da ücretsiz olarak canlı yayınlanacak.

Amerikalı hayranların iyi bir hurda için takdirine oldukça aşina olan Northcutt, Rodtang’ın yıllar içinde neden kalabalığın favorisi haline geldiğini anlıyor.

25 yaşındaki oyuncu, son dövüşünde uyum sağlama ve metodik bir yaklaşım sergileme becerisini göstermiş olsa da, Northcutt, içindeki doğuştan gelen silahşorun bir kez daha ‘Kasırga’ya karşı dizginlerinden kurtulacağına inanıyor.

Northcutt, ONE Championship’e özel bir röportajda şunları söyledi:

“İkisi de harika dövüşçüler ama Rodtang son derece sert ve agresif, yani bu bir avantaj olabilir.”

Uzmanların çoğu hala ‘Demir Adam’ın üstün olduğuna inanırken, Lasiri son zamanlarda sıcak bir galibiyet serisi yakaladı ve asla hafife alınmamalı.

‘The Hurricane’, çember içindeki ilk dört maçını kaybettikten sonra kariyerinin başlarında bazı zorlukların üstesinden geldi.

Ancak Lasiri, kahramanca bir tavırla geri dönerek gerçek bir şampiyonun kalbini sergiledi ve sonraki beş maçından dördünü kazandı.

Ancak Rodtang Jitmuangnon, sadece vurucu maçlarda herkes için tam bir muamma oldu ve Northcutt, Prime Video 4’te ONE’da bu bulmacanın çözülmeden kalacağına inanıyor.


‘Buchecha’ ayrıca Rodtang Jitmuangnon’un Joseph Lasiri’ye karşı galip geleceğini tahmin ediyor

Joseph Lasiri’ye karşı Rodtang Jitmuangnon’u destekleyen tek kişi Northcutt değil.

Ödüllü Brezilya jiu-jitsu (BJJ) efsanesi ve şu anki ONE ağır sıklet yarışmacısı Marcus ‘Buchecha’ Almeida, Taylandlı megastar için bir başka çarpıcı zafer daha öngördü.

ONE’a ayrı bir röportajda şunları söyledi:

“Çelik adam Rodtang, tüm dövüş boyunca ilerleyecek ve kazanmak için baskıyı sürdürecek!”

Lasiri’ye karşı Rodtang Jitmuangnon, Prime Video 4’teki ONE’da kesinlikle şovu çalma potansiyeline sahip.

Her iki elit forvet de kendi oyunlarının zirvesinde ve bu dövüşü her dövüş sporu hayranı için mutlaka izlenmesi gereken zıt tarzlara sahip.
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/mma/news-sage-northcutt-says-rodtang-jitmuangnon-advantage-joseph-lasiri-toughness-aggression?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir