Saffet Akyüz’den Galatasaray yorumu! “Guardiola bile gelse…”

TPFD Başkanı ve eski milli futbolcu Saffet Akyüz, TGRT Haber Spor Spikeri Hakan Dede’nin ‘Top Sende’ programına açıklamalarda bulundu. Galatasaray Başkanı Burak Elmas ve yönetiminin, Fatih Terim’i göndermesinin hatalı olduğunu aktaran Akyüz, “Büyük takımların tümü üstünlük nedeniyle başlıyor. Galatasaray Kulübü de tekrar tekrar şampiyonluğa aday bazı. Kurulan ekip gelecek taahhüt eden bir takım. Gelen başkanın, geliş nedeninde pozitif bir değerinde olarak, büyük bir rekabetle geldi. Fatih Terim unsuru burada önemliydi.

O yüzden beraber yola çıkıldı ve yolun ortasında gereken şartlar oluştu mu? Tabii ama puansal olarak evet fakat bu kurulan takımın vizyon ve gelecek vaat eden ekip olduğu için hoca tarafından bakıldığı zaman, orada büyük bir bıkkınlık var. Çünkü benim oluşturduğum bir değerle başkan oluyorsun, bana sormadan ani bir şekilde yolların ayrılması, bu kim olursa olsun, baba-oğul arasında olsa bile sorun olur ve arayı açabilir.

O yüzden yaşanan süreç, Galatasaray açısında baktığımız vakit bilhassa öğretmen anlamında fazla tedirgin. Bir karar verilirken, birisini gönderirken onun yerine alacağın öğretmen da fazla manâlı. O vizyonu taşıyor mu? Galatasaray hedeflerine yansıtan bir antrenör mü? Şu anki 4 maçlık periyotta baktığınız vakit Torrent bir antrenör, ola ki iyi şeyler yapacaktır. Fakat Fatih Terim bir antrenör haricen hareket eden, takımı idare eden, başkan gibi hareket eden, başkanın üzerindeki sorumluluğu bölge, medyayı susturan, yön veren, taraftarı ayağa kaldıran bir karakterdi.

Geçmiş tarihine de baktığınız zaman bütün başarıların yüzde 70’inde Fatih Terim var. Fazla şık olmadı. Onun yerine gelecek adamın da bu özellikleri gördüğümüz kadarıyla yok. Sadece demeç verebiliyor. 4 maçlık periyotta şunu gördüm. Torrent biliyorsunuz Guardiola’nın yardımcısı; Guardiola gelse bile şu lahza Galatasaray’ı düzeltemezdi” ifadelerini kullandı.

Yorum yapın