“Sadece daha yavaşlar” – Red Bull, 2022 Avusturya GP’sinin Mercedes için “çok daha zor” olacağını iddia ediyor


Red Bull kıdemli danışmanı Helmut Marko, 2022 F1 Avusturya GP haftasonunun Mercedes için zor olacağına inanıyor. 79 yaşındaki sürücü, pistin aracının yükseltilmesini gerektirdiğini ve bunun da performanslarına önemli ölçüde zarar verebileceğini düşünüyor.

Red Bull’a konuşan sunucu TVMarko dedi ki:

“Mercedes için tekrardan çok daha zor olacağını düşünüyorum. Arabayı yükseltmek zorundalar. Sorun değil, sadece daha yavaşlar. Zor olan, çok hızlı virajlara, çok dar virajlara sahip olmanız, saatte 300 km’nin üzerinde iki kez fren yapmanız gerekiyor ve önemli olan mekanik ve aerodinamik tutuş arasında doğru ayarı bulmak. Ama dediğim gibi, Max burada dört kez kazanan rekor ve aynı zamanda özel olarak motive. Ve özellikle arka planda bu Hollandalı hayran kitlesi varken… heyecan verici.”

Kıdemli Red Bull danışmanı, pistin doğasının Mercedes’in aracın arkasını yükseltmek zorunda kalacağı ve performansa mal olacağı anlamına geleceğine inanıyor. Bu nedenle, aerodinamik olarak doğru düzeni bulmak, Silver Arrows’un 2022 F1 Avusturya GP’sindeki performansının anahtarı olacak. Max Verstappen’in dört zaferini ve Hollandalı taraftarların pistteki heyecan verici atmosferini daha da öven Marko, atmosferin önemli ölçüde artırılabileceğini ve performansa doğru motive edilebileceğini düşünüyor.


Red Bull, Avusturya GP başarısının ardındaki nedenin Honda’nın özel turboşarjı olduğunu açıkladı

Eşsiz bir açıklama yapan Helmut Marko, Red Bull’un kendi pistindeki başarısının önemli bir nedeninin Honda tarafından yapılan özel bir turboşarj olduğunu açıkladı. Avusturyalı’ya göre, benzersiz turboşarj, motora Spielberg’de daha yüksek irtifalarda önemli bir avantaj sağlıyor.

Milton Keynes kadrosunun Spielberg pistindeki başarısının ana nedenini vurgulayan Marko şunları söyledi:

“Motor bu. Honda’nın da özel bir turboşarjı var, bu da yaklaşık son birkaç yıldır orada 670 metre olan irtifada küçük ama belirleyici bir avantaja sahip. Ve bu da bizim için çok önemliydi. Orada Honda motoruyla ilk zaferimizi kutladık. İşbirliği için oldukça önemliydi ve özellikle 2025’e kadar bu konuya geri dönebiliriz. [power unit] kaynak.”

2022 F1 Avusturya GP hafta sonu sprint yarışı öncesinde elde edilen pole pozisyonu ile Milton Keynes takımı, kendi sahasına hükmetmeye ve ekstra puanlardan yararlanmaya kararlı görünüyor. Ferrari, hızı açısından güçlü bir formda geri dönse de, sıralama turlarında hızını artırmış gibi göründüğü için Mercedes de en üst sırada yer alacak.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/f1/news-they-just-slower-red-bull-claims-2022-f1-austrian-gp-will-prove-much-difficult-mercedes?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir