Sachin Tendulkar, Londra restoranında yemek yerken Shane Warne’ı hatırlıyor


Hint kriket efsanesi Sachin Tendulkar, Londra’da bir restoranda yemek yerken arkadaşı ve Avustralyalı kriket oyuncusu Shane Warne’i hatırladı. Eski Hindistan kaptanı, bir Instagram gönderisi aracılığıyla, restoranın Aussie efsanesinin İngiltere’deyken kaldığı yere yakın olduğunu belirtti.

Warne, bu yıl 4 Mart’ta Tayland’da tatil yaparken kalp krizi şüphesiyle öldü ve tüm kriket camiasını şokta bıraktı. Aussie spin sihirbazı sadece 52 yaşındaydı.

Çarşamba günü Tendulkar, Küçük Venedik’teki bir restorandan resmi kolunda bir resim paylaştı. Resmi yüklerken şunları yazdı:

“Warnie’yi, Birleşik Krallık’ta kaldığı yere yakın olan Küçük Venedik’teki (Londra) bu restoranda yemek yerken düşündüm. #Birleşik Krallık #Seyahat #Küçük Venedik #Londra.”

Warne, 1990’larda oyunda ölmekte olan leg-spin sanatını canlandırmakla tanınır. O, sporu süsleyen en büyük oyunculardan biri olarak kabul edilir. Avustralya için sırasıyla 708 ve 293 küçük kapı talep ederek 145 Test ve 194 ODI oynadı.


Shane Warne’ın Sachin Tendulkar ile komik akşam yemeği hikayesi

Warne, Amazon Prime hakkındaki belgeselinde, Avustralya ekibi 1998’de Mumbai’deyken akşam yemeği için Tendulkar’ın evini ziyaret ettiğini hatırlattı. Ancak Avustralyalı, yemeği çok baharatlı buldu ve neredeyse hiçbir şey yiyemedi.

Warne belgeselde şunları söyledi:

“Sachin ve ben harika anlaştık, harika iki arkadaştık ve hala da öyleyiz. Hindistan’a vardığımızda Warne vs Tendulkar maçıydı, Avustralya vs Hindistan değildi. Herkes onu görmek istedi. Onun evine gittim…Akşam yemeğine gideceğimi ve sonra otele döneceğimi düşündüm. Başlamak için tavuktan bir ısırık aldım ve neredeyse kafamı uçuracaktım. Onu kesmeye ve yan tarafa taşımaya devam ettim. Ona ve ailesine çok fazla saygı duydum.”

Versiyonunu hatırlatan Tendulkar şunları söyledi:

“Mumbai’deydik ve neden yemek için eve gelmiyorsun dedim. Hint yemeklerini sever misin dedim. Sevdiğimi söyledi ve siz evde nasıl yemek yaparsanız yapın dedi. Shane’in sürekli olarak menajerimi dürttüğünü fark ettim… menajerim bana Shane’in hiçbir şey yemediğini söyledi. Ben başkalarına hizmet etmekle meşgulken Shane yemeğini tabağına koyuyor ve o zaman Shane’in baharatlı yiyecekleri kaldıramayacağını anladım.”

Hintli efsane, Warne’ın kendisini incitmek istememesine rağmen (Tendulkar’ın) menajerini dürtmeye ve “Bana yardım et” demeye devam ettiğini belirtti. Sonunda, Warne Tendulkar’ın mutfağına girdi ve sosis, fasulye ve patates püresi yapıyordu!

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-sachin-tendulkar-remembers-shane-warne-dining-london-restaurant?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir