Ryan Garcia, 15 ay aradan sonra dönüşte Emmanuel Tagoe’yu yenerek ilk kez 12 raund geçti | Boks Haberleri


Yenilmez hafif siklet Ryan Garcia, 15 ay sonra Gana’lı Emmanuel Tagoe karşısında ikna edici bir galibiyetle ringe geri döndü.

Baştan sona kontrol Amerikalıydı, ancak Tagoe ile kariyerinde ilk kez 12 raund gitmek zorunda kaldı ve çok az teklif verdi ve görünüşe göre sadece mesafeyi gitmek için mutluydu.

Garcia, Tagoe’yi ikinci turun sonlarında sağ kürek kancasıyla tuvale koydu, ancak Ganalı rauntta hayatta kalmak için hemen perçinlemeden önce sayımı yendi.

Maç, Garcia’nın nakavt darbesini bulmaya çalıştığı ve Tagoe’nin Kaliforniyalı rakibine çok azını geri gönderirken tam dayanmayı başardığı son zile kadar aynı modeli izledi.

Hakemler, 23 yaşındaki oyuncuyu 22-0’a (19KO) götürmek ve Tagoe’nin 32 maçlık galibiyet serisini bitirmek için Garcia’ya karşı 119-108, 118-109, 119-108 puan aldı. yaklaşık 18 yıl önceki profesyonel çıkışından bu yana ilk yenilgisini yaşıyor.

Kavgadan sonra Garcia, “Onu aşağı çekmek zorunda kaldım, bana hiçbir şey vermiyordu” dedi. “Daha fazlasını öğreneceğim, içimde daha çok şey olduğunu biliyorum.”

Canlı Boxxer Serisi

16 Nisan Cumartesi 20.00

Gervonta Davis ile bir süper dövüşü tekrar gözden geçirme olasılığı hakkında Garcia şunları ekledi: “Kimseyi dışarı çağırmak istemiyorum. Bunu zaten yaptık ve o kavgalar olmadı. Size yalan söylemek istemiyorum. Sadece bundan bir şeyler öğrenmek ve devam etmek istiyorum. Kavga olursa, olur.”
Kaynak : https://www.skysports.com/boxing/news/12040/12586964/ryan-garcia-goes-12-rounds-for-the-first-time-in-beating-emmanuel-tagoe-on-return-after-15-months-out

Yorum yapın