Russell Westbrook’un Lakers’tan satın alma olasılığı düşük


LA Lakers, geçen sezon Russell Westbrook’u aldıklarında basketbol dünyasını şok etmişti. Washington Wizards’ı son sezona götürdükten sonra, eski MVP, Ağustos ayında LeBron James ve Anthony Davis ile takım kurdu.

Başından beri çoğu kişi Westbrook’un uyumunu sorguladı. O bir boşluk oyuncusu değil ve topa hakim doğası, James gibi bir oyuncunun yanında sorunlara yol açabilir.

Sezonda kalan iki maçla, şüphecilerin haklı olduğunu söylemek güvenli. Westbrook’un oyununu harmanlamaya çalışmak başarısız bir deneydi ve Lakers’ın (31-49) playoff tablosunun dışında kalmasının birçok nedeninden biriydi.

Sezon dışı yaklaşırken, Lakers yeniden çekişmeye girmeye çalışırken işlerini onlar için yarıda kesiyor. Yapılacaklar listesinin başında Westbrook’tan ve devasa sözleşmesinden geçmek var. Raporlar, Lakers’ın onu takas etmeye çalışacağını ortaya koydu, ancak bir satın alma veya feragat ve uzatmaya başvurmak da masada.

Lakers, bu yaz onun için bir anlaşma bulamazlarsa Russell Westbrook’tan feragat etmeyi ve limitini uzatmayı “düşünmedi”. Bu, önümüzdeki üç yıl için 15 milyon dolarlık bir limit vuruşu olacak… ?(via @thesteinline, marcstein.substack.com/p/trading-russ…)

44 milyon dolarla Westbrook, bu sezon ligdeki en yüksek üçüncü maaşa sahip. Bunun da ötesinde, maaşı gelecek sezon 47 milyon dolara çıkacak. Lakers bu yaz herhangi bir esneklik istiyorsa, bu sözleşmeyi kitaplarından çıkarmaları gerekecek.

Bir ticaret ortağı bulmak zor olacak, ancak bir satın alma konusunda anlaşmak daha da zor olacak. yakın zamanda ESPN için hikayeRamona Shelburne, Westbrook’un takip etmesi pek olası olmayan bir yol olduğunu belirtti:

“Onun kibri, hem kılıcı hem de kalkanıdır ve onları hafife almaz.”

Russell Westbrook, kariyerinde zorlu bir yol ayrımında

LA Lakers, Russell Westbrook'u koruyor
LA Lakers, Russell Westbrook’u koruyor

İyi oyuncuları harika oyunculardan ayıran şeylerden biri de kariyerlerinin sonlarına doğru nasıl adapte olabildikleridir. Oyunun en iyilerinden bazıları, en iyilerinden sonra birçok kez kendilerini yeniden icat etmeyi başardı.

LeBron James buna harika bir örnek. Uzun kariyeri boyunca, etkili kalabilmek için fiziğini ve oyun tarzını defalarca değiştirdi. Russell Westbrook şu anda bu yol ayrımında ve bunu zarafetle ele almıyor.

Russell Westbrook’un basket atamayacağını kabul etmesi gerekiyor. Vuruşlarını arka tahtadan şaklatmasını izlemekten bıktım. Draymond Green veya Ben Simmons gibi davranmaya başlayın. Sadece ateş etmeyi bırak.

Westbrook, zirvesinde, çemberin üzerindeki takımları cezalandırabilen hiperatletik bir guarddı. Yaralanmalar ve Baba Zaman arasında, aynı patlayıcılığa sahip değil. Westbrook, kariyerinin alacakaranlığında kendini yeniden markalaştırmaya çalışmak yerine yoluna çok fazla saplanmış görünüyor.

Birinin en iyi köpek olduğu günlerin sona erdiğini kabul etmek, herhangi bir süperstar için zor olmalı. Gururu ve rekabetçi ruhu arasında, Westbrook’un kazandığı bir sözleşmenin son yılında satın almayı isteyerek kabul edeceği şüpheli görünüyor. Lakers’ın ön ofisi için uzun bir yaz olabilir.


Joseph Schiefelbein tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/basketball/news-russell-westbrook-buyout-lakers?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın