“Russ, ‘Hayır, oyun kurucu benim, topu bana ver, herkes kaçsın’ dedi.


LA Lakers’ın bu sezonki çöküşü, oyun kurucu Russell Westbrook’un ayaklarına kapandı. Dan Woike ve Broderick Turner’ın Los Angeles Times’taki bir makalesi, feci kaçışın arkasındaki sebeplerin neler olabileceğinden bahsetti.

Yazarlar, Westbrook ve teknik direktör Frank Vogel’in eğitim kampı başladığında zorlu bir başlangıç ​​yaptığını söyleyen isimsiz bir Lakers personelinden bir alıntı yaptı. Yazarlar şunları yazdı:

Durum hakkında bilgisi olan bir Lakers çalışanı, “’Russ, Frank’e 1. Günden itibaren asla saygı göstermedi’ dedi. “Frank, ribaund alan herkesin mahkemeye getirebileceğini söylediği anda, bu günlerde NBA böyle oynanıyor, Russ ‘Hayır, ben oyun kurucuyum. Topu bana ver. Herkes koşsun.’ …

“O andan itibaren, eğitim kampında, bu bir sargıydı, çünkü artık Russ sudan çıkmış bir balık. Ne yapacağını bilmiyor. Bu böyle başladı.”

“Ne oldu?” Sezon sonundaki bir rakip oyuncu Lakers’ı yendikten sonra merak etti. “Kokuyorlar.” The Times, 20 koç, oyuncu, izci ve yöneticiyle konuştu. #Lakers ve rakipler, franchise tarihindeki en hayal kırıklığı yaratan sezonu anlatmak için.latimes.com/sports/lakers/…

Westbrook’un Lakers’a uymadığı ve onunla takas yapmanın büyük bir hata olabileceği en başından belliydi. Açılış gecesinde Golden State Warriors’a 121-114 mağlup olan Westbrook, 13’e 4 şut isabetiyle sadece sekiz sayı, beş ribaund ve dört asistle oynadı.

Alıntı, Westbrook ile Lakers, LeBron James ve Anthony Davis’in yanında bir NBA maçı oynamadan önce bile uyumun zaten yanlış olduğunu gösterdi.

Russell Westbrook gerçekten ne kadar suçlanabilir?

LA Lakers, Russell Westbrook'u topla koruyor
LA Lakers, Russell Westbrook’u topla koruyor

Lakers’ın oluşumundaki işlev bozukluğu, Russell Westbrook mor ve altını giymeden çok önce medyaya dökülüyor. Çatlaklar, LeBron James takımla sözleşme imzalamadan çok önce kendini gösteriyordu. Sadece son iki sezondur takımın mücadeleleri tarafından daha fazla açığa çıktılar.

James sözleşmeyi imzaladığında, Earvin “Magic” Johnson ön büronun bir parçasıydı, basketbol operasyonlarında bir skandal yaşadı ve genel müdür Rob Pelinka Magic’i görevinden aldı. Vogel’ı işe almadan önce Lakers, ön büro sorunları nedeniyle rolü dolduracak birini bulmakta zorlandı.

Bunun da ötesinde, Anthony Davis ve James son iki sezonda sağlıklı kalmak için mücadele ettiler. Bu, geçen sezon ilk turda sıçramalarına ve bu sezon playoffları kaçırmalarına neden oldu. Westbrook, diğer yıldızlar sakatlanırsa sigorta için getirildi. Tek başına maç kazanma konusunda bir sicili vardı, ama bu işe yaramadı.

Russell Westbrook son 10 maç:22,2 PPG7.4 RPG7,1 YG52.1 FG%41.5 4,1 denemede 3PSezonu güçlü bitirdi.

Westbrook, Lakers’ın (31-49) bu sezon hedeflerine ulaşamamasında hâlâ rol oynadı. Oyun stilini değiştirmeyeceği sezon boyunca belliydi. Bu tarz ona MVP ödülü kazandırdı ancak Kevin Durant ile oynadığından beri playoff başarısı alamadı. Yukarıdaki alıntı Westbrook’un takımın iyiliği için asla değişmeyeceğini kanıtladı.

Westbrook, Lakers’ın sorunlarının tek nedeni değil. Kötü kadro yapısı ve sakatlıklar yardımcı olmadı, ancak yüksek maaşı ve bir rol oynamak için sağlıksızlığı hala sorunun büyük bir parçasıydı.


Joseph Schiefelbein tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/basketball/news-russ-like-naw-i-m-point-guard-give-ball-me-everybody-run-anonymous-lakers-staff-member-says-russell-westbrook-didn-t-respect-frank-vogel-day-1?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın