Rugby Ligi Dünya Kupası: Ryan Hall, İngiltere’nin Fransa’yı mağlup etmesinden sonra Shaun Wane’e düşünmesi için çok şey veriyor | Rugby Ligi Haberleri


Ryan Hall, Bolton Üniversitesi Stadyumu’nda A Grubu’nda Fransa karşısında zafere giden yolda iki ilk yarı denemesiyle İngiltere takımına yaptığı geri çağırmanın çoğunu yaptı; Fransa baş antrenörü Laurent Frayssinous, İngiltere’yi Dünya Kupası adayları olarak destekledi

Son Güncelleme: 22/10/22 22:24

İngiltere Bolton'da Fransa'yı yenerken Ryan Hall iki deneme yaptı

İngiltere Bolton’da Fransa’yı yenerken Ryan Hall iki deneme yaptı

Shaun Wane, Bolton’da Fransa’yı mağlup eden 42-18 Rugby Ligi Dünya Kupası’nda İngiltere’nin en çok gol atan rekorunu kırdıktan sonra Ryan Hall’un kendisine verdiği seçim bilmecesinin tadını çıkarıyor.

Hull Kingston Rovers kanat oyuncusu, Samoa’ya karşı A Grubu ilk maçında dışarıda bırakıldıktan sonra Tommy Makinson’un yerine ilk yarıyı Fransızlara karşı iki katına çıkararak milli takım için 37 deneme yaptı.

Dom Young, Dünya Kupası’na ev sahipliği yapan ve çeyrek finalde yerini garantileyen Bolton Üniversitesi Stadyumu’nda da iki denemeyle muazzam yeteneğini bir kez daha sergiledi ve baş antrenör Wane, Hall’un bir işaret koyduğunu görmekten çok memnun oldu.

Hall, “Her zaman öyle çünkü o çok iyi bir oyuncu ve bende üç harika kanat oyuncusu var,” dedi ve önümüzdeki Cumartesi Sheffield’de Yunanistan’a karşı A Grubu’nda birinciliği garantileyen Wane, Hall hakkında konuştu.

“Çok gururlu bir milletiz ve bazı iyi oyuncularımız var – ve Ryan kesinlikle onlardan biri, şüphesiz.

“Kampta bulunduğundan beri kendini eğitme ve idare etme şekli kusursuzdu. Onu parçalara ayırıyorum, ona gerçekten çok değer veriyorum.”

Hall’un dublesi – 13 yıl önce uluslararası ilk maçına çıkışından bu yana İngiltere için bir maçta yedinci kez attığı iki gol – onu tüm zamanların uluslararası deneme golcüleri listesinde de üçüncü sıraya taşıdı, ancak 34 yaşındaki oyuncu forma giydi. kişisel puanlama onurunu düşürdü.

Hall, “Boşvermek istemem ama bu sadece stat,” dedi. “Bunu baştan beri söyledim ve bu benim sloganım, iyi bir takımda oynamanın bir yan ürünü.

“Ben hamleleri bitiren bir kanat oyuncusuyum ve benim için direksiyona giren çok sayıda çark var. [against France] yine iyi bir ekip çalışmasının ürünü.”

Wane, bu çatışma ve turnuvanın geri kalanı için Hall ve Young’a bağlı kalma veya Samoa karşısında 60-6’lık galibiyette 10 gol atan ve 10 gol atan Makinson’ı geri çağırma seçeneğine sahip olsa da, yapacağı tek bir değişiklik var. Yunanlılara karşı yapmak zorunda kaldı.

Kallum Watkins ikinci yarının 12. dakikasında başından sakatlanarak oyundan çıkmak zorunda kaldı ve Wane ondan turnuvanın son aşamalarında oynamasını beklese de, Bramall Lane’de kesinlikle maçın dışında.

Kallum Watkins başından yaralandı ve sahadan yardım aldı

Kallum Watkins başından yaralandı ve sahadan yardım aldı

Bu, Betfred Süper Ligi’nde hem orta hem de ikinci sırada oynayan Wigan Warriors’tan Kai Pearce-Paul’ün, Dünya Kupası’nda henüz maç süresi alamayan sadece iki İngiltere oyuncusundan biri olmasının ardından öne çıkmasının kapısını açabilir, ancak Wane, onay verenin görevi yerine getireceğinden emin.

Wane, “Orada Jack Welsby oynayabiliriz – birçok iyi seçeneğimiz var” dedi.

“Kallum’u kaybederiz, ancak başka biri gelip gerçekten iyi bir iş çıkarır. Bu ‘büyük takım, küçük ben’ tavrıdır. [England have]”

Frayssinous, İngiltere’yi Dünya Kupası’nı kaldırmak için destekliyor

Fransa baş antrenörü Laurent Frayssinous, şüphesiz İngiltere’nin bu yılki turnuvada sonuna kadar gitme potansiyeline sahip olduğunu gösterdi.

Laurent Frayssinous, İngiltere'yi Dünya Kupası'nı kaldırabilecek kapasitede görüyor

Laurent Frayssinous, İngiltere’yi Dünya Kupası’nı kaldırabilecek kapasitede görüyor

Ev sahibi ülke, eski rakiplerine karşı yenilmezlik serisini 21 maça çıkarırken A Grubunda iki galibiyet elde etti ve Frayssinous, Wane’in adamlarının hüküm süren şampiyon Avustralya ve dünyanın 1 Numaralı Yeni Zelanda gibileriyle rekabet edebileceğine inanıyor.

İngiltere’nin 19 Kasım’da Old Trafford’da Paul Barriere Trophy’yi kaldırabileceğine inanıp inanmadığı sorulduğunda Frayssinous, “Sanırım öyle” dedi.

“Çok büyük bir forvetleri var… arka beşleri rekabetin en iyisi olabilir… ve omurgaları deneyimli, kaliteli oyuncular.

“Avustralya ve Yeni Zelanda’ya meydan okuyacaklarından ve onları yenebileceklerinden eminim. Kesinlikle Dünya Kupası’nı kazanabilirler.”

Shaun Wane, İngiltere'ye Fransa tarafından iyi bir sınav verildiğini hissetti

Shaun Wane, İngiltere’ye Fransa tarafından iyi bir sınav verildiğini hissetti

Frayssinous, Fransa’nın geçen yıl bu zamanlar Perpignan’da İngiltere’ye karşı 30-10’luk mağlubiyetten çok daha iyi bir görüntü ürettiğini ve 24 puanlık nihai zafer marjının, tarafının kendilerini nasıl akladığının hakkını vermediğini hissetti.

Wane, rakiplerinin onları oyunda nasıl test ettiğini tamamladı ve karşıt numarasının İngiltere’ye olan yüksek övgüsüne kapılmadı.

Wane, “Fransızların iyi olduğunu düşündüm, bize meydan okuduklarını düşündüm ve düz bir yelkenli olmayacağını biliyordum” dedi.

“Genel olarak, bir Test maçı kazanıp zor bir takıma karşı 40 küsur puan aldığım için mutluyum. Ne kadar gelişebileceğimizi biliyorum ve standartlarımız çok yüksek, bu yüzden daha iyi olacağız.

“İki maç kazandık, ancak bu yarışmada hala farkında olmamız gereken birçok yetenek var.”
Kaynak : https://www.skysports.com/rugby-league/news/12040/12727882/rugby-league-world-cup-ryan-hall-gives-shaun-wane-plenty-to-ponder-after-englands-win-over-france

SMM Panel PDF Kitap indir