Rugby Ligi Dünya Kupası: Chantelle Crowl, İngiltere’nin kadınları ve büyük bir yarı final hafta sonu | Ragbi Ligi Haberleri


Chantelle Crowl

Betfred Kadınlar Süper Ligi oyuncusu ve RLWC köşe yazarı @ChannyCrowl

İngiltere erkek, tekerlekli sandalye ve kadın takımlarının hepsi önümüzdeki günlerde Dünya Kupası yarı finalleriyle karşılaşacak; St Helens ve İngiltere pervanesi Chantelle Crowl onları bekliyor ve kadın takımının şimdiye kadarki ilerlemesini düşünüyor

Son Güncelleme: 22.11.11 22:51

İngiltere, Kadınlar Dünya Kupası'nda yarı finale yükseldi

İngiltere, Kadınlar Dünya Kupası’nda yarı finale yükseldi

En son Rugby Ligi Dünya Kupası köşesinde, Chantelle Crowl İngiltere’nin kadınlar turnuvasının grup aşamasındaki performanslarını anlatıyor ve yarı finallerle dolu büyük bir hafta sonu bekliyor…

İngiltere’nin Papua Yeni Gine’yi 42-4’lük galibiyeti nasıl bir oyundu. Bence A Grubu’nun başlarında Brezilya ve Kanada maçlarını geliştiriyorduk ve bu taraflara saygısızlık etmek istemem, bence kızlar bu takımları yenecek yeteneklere sahip olduklarını biliyorlardı.

Yine de büyük oyun PNG’ye karşı olandı ve bence kendilerini iyi idare ettiler. Oraya her zaman gergin gidiyorsun, ama sanırım ayaklarını bulduklarında Papua Yeni Gine’yi geride bıraktılar ve bize zorbalık etmeye gelmeleri yerine, onları parkın dışına çıkarmaya başladık. Harika bir oyundu ve tekrar tekrar izlerim.

Bazen çok iyi olduğumuzu söylüyorlar ve bence başlangıçta insanlar kibarlığımızı hafife alıyorlar. Ama kızlarımıza birkaç kez vurduğunuzda üzerinize gelmeye başlarlar ve güçlenirler. Sonra sizi yıkmaya başlarlar ve beceri ya da atış yapma yoluyla sizi dışarıdan dövmeye başlarlar. Onlarla çok gurur duydum.

Betfred Kadınlar Süper Ligi’nde birbirimize karşı oynadığımızda, bazen çıkıp biraz yumuşak olabiliyorum çünkü onları İngiltere takımlarının bir parçası olduklarından tanıyorum ve şu ana kadar yeterince iyi şut atamıyorlar – ve ta ki içlerinden biri neredeyse bana ateş edene kadar, işte o zaman gitmeye hazırım!

Sinirler bozulduğunda, her şey unutuldu ve İngiltere bir oyunun içinde olduklarını anladı. Pakette PNG’nin ne kadar güçlü olduğuna kefil olabilirim ve bunu iyi hallettik ve forvetlere çok fazla kredi vermeliyim.

Bizi ileriye taşıyarak harika bir iş çıkardılar ve ardından Leah Burke’ün bazı harika denemeleriyle dışarıda gol atmayı başardık. Caitlin Beevers maalesef birkaç kez reddedildi, ancak İngiltere devam etti ve meyvesini verdi.

Leah Burke, İngiltere'nin Papua Yeni Gine galibiyetinde bazı muhteşem denemeler yaptı

Leah Burke, İngiltere’nin Papua Yeni Gine galibiyetinde bazı muhteşem denemeler yaptı

Bence Leah’ın Courtney Winfield-Hill’in vuruşlarından yaptığı denemeler, kadınlar maçına da çok dikkat çekti çünkü harikaydılar ve ortadan gelen sürünün bizi 20 metre yakınına getirmesi harika bir takım çalışmasıydı ve Courtney, Leah’ı köşeye sıkıştırıyor.

Kızlar uzaya olağanüstü baktılar ve ben dahil olduğumda eğitimde üzerinde çalıştıkları her şeyi Çarşamba günü uygulamaya koydular.

Grup aşamaları söz konusu olduğunda, İngiltere için küçük farklarla değil, üç maçı da kazandıktan sonra her şey olumlu oldu. Kızların onlar hakkında ne kadar beceri ve sınıfa sahip olduğunu gösteriyor ve büyük olana ulaşmak için gerçekten heyecanlılar.

Avustralya, Perşembe günü Yeni Zelanda’yı 10-8 yenerek B Grubu’nu zirvede bitirirken, yarı finalde Kiwi Ferns ile oynuyoruz ve Jillaroos’a karşı gerçekten iyi bir performans sergilediklerini düşündüm – bunun grup aşamalarındaki en iyi maçları olduğunu düşündüm. .

Yeni Zelanda, Kadınlar Dünya Kupası yarı finalinde İngiltere'yi bekliyor.

Yeni Zelanda, Kadınlar Dünya Kupası yarı finalinde İngiltere’yi bekliyor.

Bu Dünya Kupası için planlama ve antrenman yapıyoruz, bu yüzden Pazartesi günü York’ta yapılacak yarı finalde ne yapacaklarını biliyorlar. Sadece yapılanmaya devam etmemiz ve gidip bunu yapmamız gerekiyor.

Kendinize ve etrafınızdaki takım arkadaşlarınıza inanmalısınız, aksi takdirde asla bir yere varamazsınız. Oynadığım Dünya Kupalarında, yeterince iyi olup olmadığınız hep aklınızın bir köşesindeydi ama bu yıl, sıkı çalışmamız ve verdiğimiz eğitimle, başaracağımıza dair bir inanç var. bu Dünya Kupası’nı kazanın.

Hiçbir zaman eğerler veya amalar olmadı, bu nihai hedef ve bence Süper Lig sezonunu geçireceğimize inandık.

Bu İngiltere takımının da gerçekten jelleştiğini düşünüyorum ve ne zaman antrenmana çıksam, bir aile gibi oluyorum. Kimse kimseyi fazla memnun etmeye çalışmıyor, onlar sadece bencillikten uzak ve takım arkadaşlarının yanında olmaya çalışıyorlar.

Erkekler ve tekerlekli sandalye takımlarının da bu hafta sonu yarı finalleri var ve ilgili Dünya Kupalarımızı kazanmak hepimizin hayali. Orada tarih yazılırdı ve kesinlikle harika olurdu – sadece İngiltere için değil, tüm oyuncular için.

Uzun zamandır erkekler takımının bu kadar iyi oynadığını görmemiştim ve onlar da gerçekten jelleşmiş görünüyorlar ve tekerlekli sandalye takımı alev alev yanıyor. Bence hepsi eve getiriyor ve ben de bunu yapmaları için onları destekliyorum.

Özellikle kadın ve tekerlekli sandalye takımları için en önemli şeylerden biri, maçlarına gelen seyircilerdi. Bunu çevrenizde duymak büyük bir şey ve sizi farklı bir şekilde yükseltiyor ve bence büyümeye devam edecekler.

Her şey doğru yönde gidiyor. Bu Dünya Kupasını izleyen tüm bu genç kızlar, erkekler ve tekerlekli sandalye oyuncuları için harika ve hepsi gelecekte bunun bir parçası olmak isteyecekler, bu nedenle üç İngiltere takımının da bir Dünya Kupası kaldırması ev toprağı harika olurdu.
Kaynak : https://www.skysports.com/rugby-league/news/12040/12744782/rugby-league-world-cup-chantelle-crowl-on-englands-women-and-a-big-weekend-of-semi-finals

SMM Panel PDF Kitap indir