Rugby Dünya Kupası: İngiltere, yarı finallere ulaşmak için korkunç koşullarda çeşitlilik gösteriyor ve ayrıca Marlie Packer’ın ana motivasyonu | Rugby Birliği Haberleri


Katy Daley-McLean

Rugby Dünya Kupası köşe yazarı @katymc10

Red Roses, Avustralya’yı yenmek ve Dünya Kupası yarı finallerine ulaşmak için acımasız koşullarla nasıl başa çıktı ve Marlie Packer’ın oğlu için eve altın madalya getirme arzusunun yönlendirdiği zafer suçlaması

Son Güncelleme: 31/10/22 06:05

Emily Scarratt devre arasında çoraplarını o kadar sıktı ki, korkunç hava koşullarından gelen suyun ağırlığı kadardı.

Emily Scarratt devre arasında çoraplarını o kadar sıktı ki, korkunç hava koşullarından gelen suyun ağırlığı kadardı.

Auckland’daki korkunç koşullarda göze çarpan, İngiltere’nin Avustralya’ya karşı çeyrek final galibiyeti sırasında İngiltere’nin oyunundaki varyasyondu.

Yaklaşımlarını ve turnuva boyunca tek bir stratejiye aşırı güvenmelerini eleştirdiler – ben de dahil olmak üzere – ve bu yüzden Wallaroos’a karşı daha fazla çeşitlilik görmekten gerçekten memnun oldum. Sarah Hunter, büyük olayına uygun olan açılış denemesini yaptı ve hücumun temelinde kontrol ve soğukkanlılık üzerine bir masterclass verdi.

Sadece havanın zorluğunu göstermek için, neredeyse sürekli yağmur vardı ve sonuç olarak sahada büyük miktarda yüzey suyu vardı, maç sonrası Emily Scarratt’a yetiştiğimde çoraplarını yarı yarıya “sıkması” gerektiğini paylaştı. -zaman!

Bu kadar sırılsıklamken ve top sürekli ıslakken oynamak büyük bir mücadeledir, sahada hareket ederken kendinizi çok daha ağır hissedersiniz ve bu, kullanım becerileri üzerinde çok fazla baskı oluşturur. Bu yağmur miktarı aynı zamanda takımların gerçek bir ‘düzleştirici’ görevi görebilir ve eğer İngiltere topu gerçekten sıkı tutmak için sadece bu A Planına bağlı kalsaydı, bunu anlayabilirdiniz. Bunun yerine, Kanada ile bir yarı final yarışması düzenlemek için 41-5’lik zaferlerini kazanma yollarından gerçekten etkilendim.

Marlie Packer’ı başarılı olmaya iten nedir?

Marlie Packer, Hunter ve Alex Matthews, Avustralya karşısında kesinlikle olağanüstüydü. İngiltere’nin muhalifleri, birini durdurur durdurmaz, bir başkasının olduğunu ve sonra bir başkasının karşı karşıya olduğunu anlayacaklardı.

Marlie için sadece bir vites var ve bu en üst vites. Maçın 77 dakikasından sonra bile hala bağırıyor ve herkesi sürüyordu. O zamana kadar İngiltere’nin işi bitmişti ve o zaten paketin yedi denemesinden üçüne katkıda bulunmuştu ama elinden gelenin en iyisini yapmakta gerçekten amansız ve eminim Avustralya Pazar günü bunun tüm gücünü hissedecektir.

Annelik Marlie’yi değiştirdi, tabii ki benim ve birçok insan için olduğu gibi. Şu anki İngiltere kadrosundaki tek anne olarak, geçen ay iki yaşına giren Oliver’ı gururlandırması gerçekten önemli ve motivasyonunun büyük bir kısmı o madalyayı eve getirmek olacak.

Çocukların neyin en önemli olduğuna dair bakış açınızı değiştirebileceğini biliyoruz ve ilk çocuğum olduğunda ragbiyi nasıl gördüğümde bu değişikliği kesinlikle hissettim. Tüm hayatım olan oyun artık tek veya en önemli odak noktam değildi ve bunun Marlie için de geçerli olduğunu biliyorum.

Oğlunun Yeni Zelanda’da yanında olmaması zor olacak, sekiz haftada turnuva, her gün büyüyen ve değişen küçük çocuklar bir yana, aileden uzak kalmak için uzun bir zaman. Üzerinde kendisinin ve Oliver’ın resminin olduğu bir yastık kılıfı olduğunu ve o büyüdüğünde okuması için bir günlük yazdığını biliyorum.

Artık rekabetin iş tarafında olabiliriz, ancak kızlar ve grubun Yeni Zelanda’da bulunan herhangi bir aileyle zaman geçirmesi ve zaferlerin tadını çıkarması hala önemlidir. İngiltere maçın ardından arkadaşları ve ailesiyle hafif bir kutlama yaptı, ancak bu esas olarak Hunter’ın 138. maçına çıkmasıydı.

Tatyana Heard anını yakaladı

Zoe Harrison, Avustralya’ya karşı çok iyiydi, taktiksel vuruşları (özellikle kısa oyunu) 10 yaşında büyüyen olgunluğunu gösterdi. Bu arada Tatyana Heard, fırsatı yakalama biçiminde oldukça etkileyiciydi, ancak bu beni hiç şaşırtmadı.

Onunla birlikte oynadığım için neler yapabileceğini biliyorum, çok iyi taşıyor, savunmada iyi ve Güney Afrika’ya karşı ilk başlama fırsatı verildiğinde olağanüstüydü.

Simon Middleton’ın onu yarı finalde Kanada’ya karşı başlangıç ​​takımına dahil etmeyi seçip seçmediğini görmek ilginç olacak, ancak bu kararın çoğu benimsediği oyun planına bağlı olacak – Tatyana iddiasını ortaya koymak için daha fazlasını yapamazdı. 12 gömleğin üzerinde.

Middleton, Helen Rowland’ı 12’ye geri döndürmeyi seçebilir ve bu da İngiltere’nin Lydia Thompson ve Abby Dow’un beğenilerini dağıtmasına ve tam olarak kullanmasına izin verir. Alternatif olarak İngiltere, Emily Scarratt ile daha fiziksel ve doğrudan bir kombinasyon sunan Tatyana Heard ile ortak olabilir.

Kanada ile yüzleşme olasılığı

İngiltere'nin Rachael Burford, İngiltere'nin Avustralya'ya karşı Dünya Kupası çeyrek final galibiyetinden etkilendi ve finale ulaşmak için Red Roses'u destekliyor

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

İngiltere’nin Rachael Burford, İngiltere’nin Avustralya’ya karşı Dünya Kupası çeyrek final galibiyetinden etkilendi ve finale ulaşmak için Red Roses’u destekliyor

İngiltere’nin Rachael Burford, İngiltere’nin Avustralya’ya karşı Dünya Kupası çeyrek final galibiyetinden etkilendi ve finale ulaşmak için Red Roses’u destekliyor

Red Roses’ın Kanada ile yüzleşmekten pek endişe duyacağına inanmıyorum. Çeyrek finalde ABD’ye karşı kazandıkları galibiyetten bizim henüz bilmediğimiz hiçbir şey göstermediler. O zaman ne biliyoruz? Onların sürüsünün çok baskın olduğunu biliyoruz. Sophie de Goede’nin Kanada tarafının öne çıkan oyuncularından biri olduğunu biliyoruz – turnuva olmasa bile – gol atabileceğini biliyoruz.

İngiltere girerken oldukça rahat ve kendinden emin olmalı, ancak bu bir yarı final ve her şey olabilir. Ayrıca Kırmızı Gülleri, yine de inanılmaz profesyonelce hazırlanacaklarını ve her şeyi kontrol altında tutacaklarını bilecek kadar iyi tanıyorum. Gerekli dinlenme günlerinden sonra, Kanada’yı nasıl sömürebileceklerini anlamak için kapsamlı bir şekilde hazırlanacaklar ve umarım Dünya Kupası zaferi için yolda kalmalarını sağlayacak çok önemli bir sonraki galibiyeti elde edeceklerdir.
Kaynak : https://www.skysports.com/rugby-union/news/12040/12734424/rugby-world-cup-england-show-variety-in-awful-conditions-to-reach-semis-plus-marlie-packers-main-motivation

SMM Panel PDF Kitap indir