Royal Ascot: Stradivarius ve Frankie Dettori yeniden trafiğe çıkarken Kyprios, Aidan O’Brien adına Altın Kupa kazandı | Yarış Haberleri


Kyprios, Mojo Star ve üç kez şampiyon Stradivarius’u geride bırakarak Aidan O’Brien ve Ryan Moore’un zaferini ilan ederken Ascot Altın Kupası’nı kazanan harikalar listesine katıldı.

Yavaş bir tempoda ilerledikten sonra, düzlüğe dönme şansı boldu, çünkü kısrak Prenses Zoe, 12 ay öncesine göre daha iyi bir yol almak için çok uzun bir süre öne çıktı.

Kısa süre sonra Kyprios tarafından yönetildi, ancak geçen yıl Derby ve St Leger’de ikinci olan Mojo Star ve sonunda Stradivarius’un bir koşu için değiştirilmesi gerekti, bu mücadeleyi reddetti.

Geçen yılki yarışa oldukça benzer bir şekilde, John ve Thady Gosden’in yıldız adayı, dönüş yapan atların arkasında yakalanan Subjektivist’e unvanını kaybettiğinde, Frankie Dettori hattı net bir şekilde görebilmek için atını genişçe hareket ettirdi ve güçlü bir şekilde devam etti.

Ancak, 13/8’lik favori, O’Brien tarafından eğitilmiş Yeats’e katılmayı teklif eden Dettori ve Stradivarius’a geri dönen dörtte üçü başka bir uzunlukla ünlü bir yarım boy farkla galibiyet için tutulduğu için olmayacaktı. dört kez kazanan.

Kyprios (kırmızı bere) Mojo Star ve Stradivarius'u yenerek Ascot Altın Kupası'nı kazandı
Resim:
Stradivarius (sağda) Frankie Dettori’nin altına girmek zorunda kaldı

Kazanan sürücü Moore, Sky Sports Racing’e şunları söyledi: “O sevimli bir at ve fazladan mesafeyi koruması konusunda oldukça emindim. O harika bir aileden.

“Biraz dağınık olmasına rağmen bunu yaptı ve meydan okumamızı geniş yapmak zorunda kaldık.

“O hafif yarışan bir at, umarım devamı gelir.

“Aidan bir yıl önce onu bunun için atadı, bu yüzden doğru adamı belirledi ve bugün her şey yoluna girdi.”

Earlofthecotswolds, Ascot Altın Kupa sahasını kalabalık tribünden uzaklaştırıyor
Resim:
Earlofthecotswolds, Ascot Altın Kupa sahasını kalabalık tribünden uzaklaştırıyor

O’Brien şunları ekledi: “Kazanmak ve fazladan mesafe kat edebilecek bir at almak zor bir yarış. Her zaman bu atın olabileceğini düşündük.

“Ryan ona harika bir yolculuk yaşattı ve o gerçekten dört gözle bekleyebileceğimiz bir at.

“Her zaman onun cesur olduğunu düşündük ve Ryan’ın ona inandığını düşündük. Onu gerçekten istediğinde at cevap verdi.

“Umarım önümüzdeki birkaç yıl boyunca bunu yapabilir.”

İkinci olan Mojo Star’da binici Rossa Ryan, Sky Sports Racing’e şunları söyledi: “Süper koşuyor. O şimdiye kadar bindiğim en gerçek at. Sertleştirilmiş, formda atlara karşı yılın ilk koşusu için – sadece kendini geliştirecek. .

“Bu yıl farklı bir at ve kesinlikle geçen yıldan daha iyi. Zamanı gelince gelip bu kategoriyi domine edebilir.”
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12635095/royal-ascot-kyprios-wins-gold-cup-for-aidan-obrien-as-stradivarius-and-frankie-dettori-hit-traffic-again

Yorum yapın

SMM Panel